x-kom hosting

Lenovo B50-70 wyłącza się co 30 minut. Wskaźnik na GPU pokazuje 511*C

mickei
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich. Nagle z dnia na dzień, laptop (lenovo b50-70) zaczął się wyłączać dokładnie co 30 minut,po prostu nagle jakby pracował na zasilaczu i został odłączony od prądu, nie ważne czy jest używany czy nie, w biosie też się wyłącza, na zasilaczu czy na baterii również w obu przypadkach problem występuje. Osobiście nic nie grzebałem wewnątrz komputera, jedynie kilka miesięcy temu był wymieniany dysk ssd przez serwis, reinstalacja systemu nic nie pomaga. Co ciekawe w obu programach wysokość temperatury GPU wskazują po 511 stopni, jest to przyczyna jakiegoś wadliwego wskaźnika temperatury na karcie graficznej przez co komputer jest zmuszony się wyłączać? Przesyłam zdjęcia specyfikacji systemu. Proszę o pomoc, z góry dziękuję

gpu.png

gpu 2.png

Edytowane przez mickei

DenyPL
komentarz
komentarz

Gdyby temperatura taka była... to by ci się biurko spaliło! 

mickei
komentarz
komentarz

Tak wiem że jest to błędna temperatura, jednak jestem bezradny póki co :/

@Patryk@
komentarz
komentarz
12 minut temu, DenyPL napisał:

Wymień baterie do laptopa i POWINNO być ok taka bateria tu link do baterii: http://www.baterie-notebooku.com/bateria-LENOVO-B50-70-4276-293989.html

Nie pisz takich bzdur. Bateria nie ma tu nic do rzeczy. Autorze poczekaj aż wypowie się ktoś bardziej kompetentny.

DenyPL
komentarz
komentarz (edytowane)
35 minut temu, @Patryk@ napisał:

 Bateria nie ma tu nic do rzeczy.

Nie ma? ma przynajmniej to że laptop się co 30 min wyłącza...

PS: to po co ty tu się wypowiadasz?

Edytowane przez DenyPL
cinomatic
komentarz
komentarz

A jak się laptop zachowuje kiedy odłączysz całkowicie baterię i korzystasz tylko z zasilania sieciowego?

mickei
komentarz
komentarz

No właśnie nie zależnie od tego czy laptop jest z baterią czy bez, problem jest taki sam. 

@Patryk@
komentarz
komentarz
Dnia 20.07.2017 o 01:28, DenyPL napisał:

Nie ma? ma przynajmniej to że laptop się co 30 min wyłącza...

PS: to po co ty tu się wypowiadasz?

No ja rozumiem... późne godziny te sprawy... ale czytaj uważnie co pisał autor. Wypowiadam się, bo chciałem zwrócić Ci uwagę.

 

Dnia 19.07.2017 o 20:55, mickei napisał:

 na zasilaczu czy na baterii również w obu przypadkach problem występuje

a problemem jest wyłączający się laptop

@Patryk@
komentarz
komentarz

Spróbuję jakoś pomóc, bo problem mnie zaintrygował. Tak w ogóle jak to jest u Ciebie z tymi GPU? W moim laptopie wygląda to następująco: gdy laptop jest na baterii korzysta z integry a gdy na zasilaniu to z dedykowanej.

 

Warto według mnie to sprawdzić:

1. Czy wskazania temperatury grafiki zaraz po uruchomieniu laptopa będą takie same? Możesz to sprawdzić programem HW Monitor, który wskazuje temp. minimalną; ważne by był w autostarcie.

2. Czy laptop wyłączy się w przypadku, gdy w menadżerze urządzeń wyłączysz dedykowaną kartę graficzną?

  • 6 miesięcy później...
Madmax07
komentarz
komentarz

Witam

Temat jest dość stary, ale może komuś się przyda.

Miałem ten sam problem z błędnym odczytem temperatury GPU (511st.) w moim laptopie Toshiba Satellite L-50 na AMD, Win 8,1

Ponieważ co chwilę pojawiał się komunikat o awarii chłodzenia, użytkowanie go było bardzo uciążliwe. Próbowałem różnych rzeczy (przeinstalowanie sterów, odłączanie baterii itp.) nic nie pomogło. W końcu postanowiłem wywalić Win 8 i zainstalowałem Win 7... i jak ręką odjął, odczyt temperatury jest teraz w normie. Nie wiem czy tak pozostanie, czy może po jakimś czasie problem wróci ale na razie jest ok. Sam downgrade był baaardzo uciążliwy ale się opłaciło :-)

Pozdrawiam wszystkich.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.