x-kom hosting

RJ45 i zasilanie wentylatora.

Dawid_Dj
utworzono
utworzono

Mój TP Link lubi się grzać, więc pomyślałem sobie, że podłączę mu chłodzenie. Mógłbym podłączyć wiatrak taki do chłodzenia PC pod modem przez kabel RJ45? Które przewody wybrać? 

piwot
komentarz
komentarz

Napięcie masz w pomarańczowym i zielonym

Dawid_Dj
komentarz
komentarz

Dzięki, sprawdzę. To jest 12V? Odpali mi to wentylator? 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Karta sieciowa/router ma wydajność prądową by zasilić wiatrak ? Na pewno nic się nie sfajczy ? Ja bym nie ryzykował.

 

W technologii PoE do zasilania używa się osobnego źródła prądu, osobnego zasilacza. Można by użyć wolnych par kabli, tak jak omówione jest to w tym materiale: http://www.dipol.com.pl/pdf/prasa_twierdza_201402.pdf

Ale nigdy nie zasilasz urządzeń samym prądem z par kabli odpowiedzialnych za przesył danych.

 

Pomysł i tak poroniony, lepiej kupić zasilacz 12V, do tego kawał kabla dwużyłowego i tak załatwić sprawę.

Edytowane przez MasterYoghourt
Dawid_Dj
komentarz
komentarz

Nie będę miał miejsca na zasilanie wiatraka. Chciałem to podpiąć pod sam modem. Szkoda, że to nie wypali. 

antonex
komentarz
komentarz

Co to za model TP-linka? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.