x-kom hosting

Nowo złożony komputer nie chce działać, co może być przyczyną?

entines
utworzono
utworzono

Witam.

Kupiłem następujące podzespoły.

 

Płyta główna: ASRock H110M-HDV

Pamięć RAM: GoodRAM IRDM DDR4, 4 GB, 2400MHz

Procesor: Pentium G4560

Obudowa: CoolerMaster Elite 331 (używana)

 

I z poprzedniego komputera:

Zasilacz: Chieftec GPS-500A

Dysk: Seagate 500GB SATA

Karta graficzna: Radeon R7 250 GDDR3 2GB.


Zamówiłem w jednym ze sklepów na "m" :) nowe części + płytę główną z aktualizacją BIOSu. Uruchomiłem wszystko po uprzednim sprawdzeniu. Co ciekawe sprawna karta graficzna nie działa. Nagrzewa się, jednak bez jakiegokolwiek ruchu wentylatorem. Potem ponownie przełączyłem ją do poprzedniego zestawu i wszystko rusza, komputer sprawny. Także to wykluczam. Uruchamiałem bez dysków, napędów i dalej nic. Muszę zweryfikować buzzer czy nie jest uszkodzony, bo żadnego dźwięku nie wydaje. Jakieś pomysły?
Na mostku południowym jest naklejka jakoby wersja BIOSu była P1.70, gdzie Kaby Lake jest obsługiwane na 7.10.

Nie mam jak sprawdzić czy aktualizacja została dokonana, bo to jednak tylko naklejka, a na ten moment zero życia po podłączeniu zarówno przez kartę zintegrowaną jak i zewnętrzną. (HDMI, DVI, VGA na wszelkie sposoby). Reset BIOSu zworką wypróbowany. Czyli zostają trzy możliwości? RAMy, procesor lub płyta główna leży/bez aktualizacji nie czyta?

Pozdrawiam i czekam na sugestię.

 

Pattom
komentarz
komentarz

Po wyjęciu ramu bios daje jakieś znaki?

entines
komentarz
komentarz

Wrócę do domu i to zweryfikuje. Uruchamiałem w obydwu gniazdach, bez skutku.

Youki
komentarz
komentarz

Wygląda jakby BIOS nie był zaaktaulizowany, płaciłeś za usługę aktualizacji?

entines
komentarz
komentarz

Tak. Mam w usługach jako "zrealizowany". To moje pierwsze podejrzenie. Złożyłem reklamację usługi aktualizacji BIOSu i płyty głównej. Odnośnie BIOSu odrzucono na odległość.

Youki
komentarz
komentarz

Innych kostek, procesora czy płyty zapewne na podmianę nie będziesz miał możliwości załatwić/

entines
komentarz
komentarz

Niestety, nic nie mam na podmianę z obecnej konfiguracji sprzętowej. Mimo wszystko najdziwniejsza jest sytuacja wg mnie z kartą graficzną - wentylator się po prostu nie kręci. Na poprzedniej płycie głównej nie ma tego problemu.

9 godzin temu, Pattom napisał:

Po wyjęciu ramu bios daje jakieś znaki?

Totalnie nic. Buzzer nie wydał żadnego odgłosu. 
Co teraz? Sklep oferuje mi wymianę sprzętu za pośrednictwem kuriera, jednak jestem na tyle poirytowany zaistniałą sytuacją, że szkoda słów. Czy zwrot 14 dniowy tytułem prawa konsumenckiego wchodzi obecnie w grę? Został sprzedany bubel. 

Youki
komentarz
komentarz

Tutaj Ci już raczej nie pomogę, ale jak masz możliwość to próbuj zwrócić bez podawania przyczyny.

entines
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli kogoś interesuje jak to wyszło to zakupiłem nową płytę główną: ASRock H110M-HDV R3.0 i wszystko działa jak należy. Wniosek - póki co nie wiadomo czy sklep zaaktualizował BIOS czy może płyta była padnięta, ponieważ reklamacja aktualizacji BIOSu została oddalona z góry. Dziś zwracam sprzęt i ciekawe czy mam szansę na zwrot kosztów za samą płytę główną czy także za usługę aktualizacji? A może za nic? :)

Pozdróweczki!

Edytowane przez entines
Youki
komentarz
komentarz

Nie wiem, za płytę dostaniesz a BIOS nie mam pojęcia.

 

Pattom
komentarz
komentarz

Bios to jakieś 10/20 złoty więc wątpię żeby dali.Moze uwalili biosa aktualizując go.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.