x-kom hosting

Praca laptopa na zasilaniu z wyjętą baterią

the_wizard
utworzono
utworzono

Witam,

chciałbym się zapytać czy warto, gdy laptop głównie pracuje pod zasilaniem, wyjąć mu baterię? Rzadko go odłączam od prądu.

szczepan522
komentarz
komentarz
chciałbym się zapytać czy warto, gdy laptop głównie pracuje pod zasilaniem,

nie ma najmniejszej różnicy czy lapek pracuje z czy bez baterii ;) ważne jest raczej to żeby co jakiś czas bateria została "formatowana" raz w miesiącu powinno sie taką operację przeprowadzić oczywiście jeśli chcemy przedłużyć żywotność naszej baterii...

marcin.koralewski
komentarz
komentarz

The wizard: jeśli pracujesz głównie na zasilaniu z sieci to koniecznie wyjmij baterię (ale używaj jej od czasu do czasu). Comiesięczne jej formatowanie i tak znacząco nie zapobiegnie skracaniu jej żywotności. Ja swoją formatowałem nawet częściej niż raz na miesiąc i przez 1-szy rok było ok, ale później bateria zaczęła trzymać krócej i krócej. I teraz zamiast 3,45h trzyma 1h (napisałem o tym w innym temacie).

Kamzilla
komentarz
komentarz

A ja słyszałem, żeby lepiej pracować bez baterii (jeżeli masz laptopka w domu i jest w jednym miejscu) albo ogólnie baterie tylko jak gdzies jedziesz itp.

the_wizard
komentarz
komentarz

Właśnie słyszałem różne opinie na ten temat. Wg mnie jest jeszcze jeden minus pracy bez baterii po laptop jest narażony na skoki napięcia i może sie wyłączyć w pewnym momencie... Ja jednak chyba będę pracował bez baterii i tak jak wspomnieli koledzy wyżej raz czy ze dwa razy w miesiącu bateryjka będzie formatowana i myślę że wszystko będzie śmigać

Kamzilla
komentarz
komentarz

Ja nie mam laptopa ale jak gdzieś jadę np. do rodziny to mają laptopki to nie było takiej sytuacji aby się laptop wyłączył

szczepan522
komentarz
komentarz
jeśli pracujesz głównie na zasilaniu z sieci to koniecznie wyjmij baterię

mylisz sie kolego ;)

A ja słyszałem, żeby lepiej pracować bez baterii (jeżeli masz laptopka w domu i jest w jednym miejscu) albo ogólnie baterie tylko jak gdzies jedziesz itp.

źle słyszałeś ;)

Sprawa wygląda następująco, laptop jest stworzony do tego aby parować z baterią wiec nie trzeba wyjmować jej podczas pracy (gdy pracuje sie caly czas w domu) bateria gdy jest naładowana to nie pobiera energii z AC wiec nic jej nie grozi ;) gdy podłączamy AC lapek sam przechodzi ze stanu gdy chodzi na baterii na zasilanie stałe... nie zrobimy "krzywdy" ani laptopowi ani baterii jeśli mamy podłączone obydwa na raz ;)

p.s. tak na marginesie, zapraszam do instrukcji obsłógi laptopa gdzie jest napisane że laptop powinien chodzić bez baterii...

marcin.koralewski
komentarz
komentarz

Szczepan522, a ja zapraszam do słownika :)

Mylę się?

Cóż, powiedz to mojej baterii, która niewyjmowana z komputera straciła blisko połowę wydajności. Też jej tłumaczyłem, że długa praca z AC nie powinna jej zaszkodzić, tym bardziej, że ją regularnie formatowałem, ale skubana się uparła i nie chce trzymać dłużej... :angry:

A może trzyma krócej, bo mnie nie lubi ?

A co do wzmianek o pracy na lapach bez baterii - zwykle nie umieszcza się takich informacji w instrukcji, przecież sprzedaż nowego ogniwa to też zysk dla producenta.

Pozwól zatem, że się z tobą nie zgodzę, ale bardziej przemawia do mnie własne (przykre) doświadczenie :)

the_wizard
komentarz
komentarz
Ja nie mam laptopa ale jak gdzieś jadę np. do rodziny to mają laptopki to nie było takiej sytuacji aby się laptop wyłączył

Widocznie nie mają skoków czy spadków napięcia, jak sie mieszka na wsi i któryś z kochanych sąsiadów odpali chłodnie albo zacznie spawać spawarką elektryczną to żarówki migają :P takie sprzęty jak telewizor może i tego nie odczują ale lapek owszem

szczepan522
komentarz
komentarz
Cóż, powiedz to mojej baterii, która niewyjmowana z komputera straciła blisko połowę wydajności.

tak zgodzę sie i jest to normalne...

A może trzyma krócej, bo mnie nie lubi ?

wiesz ja Ciebie nie będę wyprowadzał z błędu ;)

A co do wzmianek o pracy na lapach bez baterii - zwykle nie umieszcza się takich informacji w instrukcji, przecież sprzedaż nowego ogniwa to też zysk dla producent

tak oczywiście masz racje ;)

Pozwól zatem, że się z tobą nie zgodzę, ale bardziej przemawia do mnie własne (przykre) doświadczenie

hmmm a wiec jeśli chce mieć laptopa i ma mi bateria bardzo długo trzymać i mam pracować tylko w domu nie poruszając sie nigdzie z miejsca na miejsce, lapek też ma być nie ruszany tak o to tobie chodzi ? hmm nie sądzisz że lepiej kupić sobie komputer stacjonarny ;) a niech mnie najdzie ochota przemieszczenia sie z lapkiem z pokoju do pokoju to co mam wkładać i wyjmować co chwilkę baterię mało racjonalne podejście do urządzenia o nazwie "Laptop"... Wiesz dla mnie laptop jest urządzeniem mobilnym i kwestia baterii jest dla mnie ważna ale jak każde urządzenie może sie zepsuć a żywotność jak najbardziej będzie mniejsza i będę zawsze przeciwny czemuś takiemu jak oszczędność baterii kosztem np. mobilności...

the_wizard
komentarz
komentarz

Szczepan kieruje pytanie do Ciebie: nie zważając na inne aspekty używania laptopa, czy jego praca z wyjęta baterią przedłuży jej żywotność?

marcin.koralewski
komentarz
komentarz

Nie chodzi mi o wyjmowanie baterii "co chwilkę", ale wyjmowanie jej, gdy planuje się dłuższe podpięcie komputera do sieci - przecież jeśli masz go na biurku bez przerwy przez kilka dni czy 2 tygodnie, to przestaje być mobilny i występuje raczej w charakterze zwykłego peceta.

Oszczędzanie w ten sposób baterii nie musi oznaczać spadku tak drogiej mobilności - wychodząc gdzieś zakładasz baterię i po problemie, do torby możesz zabrać też zasilacz, żeby nie brakło Ci prądu lub odwrotnie - zgarniasz zawsze zasilacz, a baterię na wszelki wypadek.

To logiczne, że sprzęt się zużywa, jednak irytujące, jeśli z braku kilku prostych czynności zużywa się zbyt szybko, po 2 latach posiadania lapa muszę wyskoczyć z jakichś 5 stówek na nową bateryjkę.

Szczepan, a oddałeś głos mojej ankietce?

szczepan522
komentarz
komentarz
Szczepan kieruje pytanie do Ciebie: nie zważając na inne aspekty używania laptopa, czy jego praca z wyjęta baterią przedłuży jej żywotność?

Tak bo ilość cykli ładowania będzie zmniejszona...

po 2 latach posiadania lapa muszę wyskoczyć z jakichś 5 stówek na nową bateryjkę.

to jest niestety bolączka nas wszystkich ;)

Szczepan, a oddałeś głos mojej ankietce?

tak zagłosowałem jako pierwszy ;)

marcin.koralewski
komentarz
komentarz
tak zagłosowałem jako pierwszy ;)

Dzięki.

A mógłbym Cię prosić o jakiś komentarz na temat regeneracji baterii polegającej na wymianie (jak twierdzą usługodawcy) zużytych ogniw na ogniwa (wg nich) Panasonica?

Bo temat coś się nie klei.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.