x-kom hosting

Diagnoza stanu zdrowia dysku twardego

kocio69
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,
chciałbym prosić o pomoc w ustaleniu problemu który mam z laptopem, przeszukując internet zdiagnozowałem iż może być to problem uszkodzonego dysku jednak nie jestem sam w stanie tego stwierdzić, od pewnego czasu laptop zaczą mi systematycznie zacinać a dioda statusu dysku twardego cały czas miga praktycznie światłem ciągłym.
Od niedawna problem się nasilił w stopniu utrudniającym korzystanie z laptopa więc postanowiłem poszperać w internecie.
niżej wklejam screen z programu CrystalDiskInfo 7.0.5
proszę osoby które się na tym znają o ocenę stanu zdrowia mojego dysku, czy nadaje się on do użytku czy mam kupić nowy. 
Kości ram sprawdzone nie są uszkodzone więc wykluczam tą opcje ciągłego przycinania i długiego myślenia laptopa. System także postawiony na świeżo wraz z najnowszymi sterownikami a problem dalej się pojawia.
Dziękuję z góry za każdą okazaną pomoc :)

stanDysku.png

Edytowane przez kocio69
poprwaka

Youki
komentarz
komentarz

Dysk jest w takim sobie stanie, za pomocą programu HD Tune wykonaj jeszcze pełne skanowanie w zakładce Error Scan.

  • Dobra wypowiedź 1
kocio69
komentarz
komentarz

Trochę to trwało ale proszę oto pełen skan zakładki error skan programem HD Tune.

Wygląda na to, że z dyskiem wszystko jest jednak w porządku więc dalej jestem w kropce co jest nie tak z moim laptopem.

Czy jest to wina może tego iż popsuła mi się w nim już dawno bateria i jedzie on na samym kablu zasilania? albo czy istnieją programy do diagnostyki co może być w nim nie tak?

Za każda pomoc z góry dziękuję :) 

 

KNHUYG.png

qqqqqqqq.png

Youki
komentarz
komentarz
8 godzin temu, kocio69 napisał:

Wygląda na to, że z dyskiem wszystko jest jednak w porządku więc dalej jestem w kropce co jest nie tak z moim laptopem.

Niezbyt. Masz dość dużo realokowanych sektorów, stąd mogą jak najbardziej wynikać wspomniane problemy.

  • Dobra wypowiedź 1
hixmen
komentarz
komentarz

Skan Error Scan masz niby na zielono wszystkie pola, ale z boku wykazuje że nastąpił duży spadek w transferze. Zrób benchmark czy wykres będzie miał spadki. Może to wynikać z dosyć dużej liczby realokowanych sektorów, jak Youki już wspomniał. Jak możesz, uruchom LinuxMint Live bootowalny  z pendriva i jakie będą efekty. Ogólnie dysk z realokowanymi sektorami w dosyć dużej liczbie, nie jest polecany aby miałby być na nim system. Chyba żeby spróbować na innej partycji system postawić, o ile będzie gdzie dane przenieść na inny fizyczny dysk. Tylko że takie rozwiązanie, raczej należy potraktować jako tymczasowe i rozglądać się za nowym dyskiem, jak ma być na nim system.

  • Dobra wypowiedź 1
kocio69
komentarz
komentarz

Tak wygląda wykres z zakładki Benchmark a z tym LinuxMint nie dam rady jestem zielony w te klocki całkiem a całkiem ;p 

Czyli rozumiem dysk do wymiany? wiec jaki powinienem kupić ? nie interesuje mnie zbyt duży taki do 200 gB pracuję przeważnie w internecie i tam trzymam wszystkie przydatne mi pliki. jaki kupić w sensie żeby pasował do mojego laptopa a jest to Samsung RV510

Za wszelką okazaną pomoc serdecznie dziękuję :)

ccccc.png

hixmen
komentarz
komentarz

Kiedyś tez miałem taki niski transfer, ale ponowna instalacja pomogła,Tobie nie z tego co widać. Przy tak niskim transferze, nie ma prawa dobrze działać. Raczej zostaje kupno nowego dysku. Jeśli chodzi o wybór, to poczekaj na Youki, powinien dobrać odpowiedni. Można skłonić się ku dyskowi SSD jak 200 GB wystarczy.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.