x-kom hosting

Dysk SSD, jedno pytanie odnośnie instalacji.

Kosmaty20
utworzono
utworzono

Witam, zakupiłem dysk SSD i chce zrobić przesiadkę z HDD, posiadam aktualnie dysk HDD z zainstalowanymi sterownikami, systemem itd, teraz nasuwa mi się pytanie. 
Jeżeli odepnę dysk HDD, wepnę SSD i zainstaluje system, później wepnę dysk HDD i zrobię format dysku z systemem to coś się stanie? Jak wygląda reinstall systemu bez utraty danych z dysku HDD. Na dysku SSD po zainstalowaniu systemu trzeba instalować wszystkie sterowniki? Bo są one na dysku HDD. Jestem trochę pogubiony, chciałbym mieć system na dysku SSD a przy tym nie tracić danych z HDD. 

W skrócie, jak powinno wyglądać instalowanie systemu na dysku SSD z HDD. Jeżeli wymaga to jakiś skomplikowanych procedur to mogę iść już na to żeby wyczyścić do cna dysk HDD. 

Youki
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Kosmaty20 napisał:

Na dysku SSD po zainstalowaniu systemu trzeba instalować wszystkie sterowniki?

Trzeba.

Na HDD będzie to wykrywany jako osobny system.

Na HDD masz jedną partycje gdzie masz wszystko czy masz to jakoś podzielone?

Kosmaty20
komentarz
komentarz
11 minut temu, Youki napisał:

Trzeba.

Na HDD będzie to wykrywany jako osobny system.

Na HDD masz jedną partycje gdzie masz wszystko czy masz to jakoś podzielone?

Mam podzielone, system na C, gry na dysku E, chodzi mi głównie o gry ze steama, nie chciałoby mi się ich pobierać ale skoro tak to trudno, nie będę tutaj przesadzał i po prostu pobiorę a co ważniejsze zgram an pendrive.  Napisz mi proszę w jaki sposób mam zainstalować system na SSD i wyczyścić HDD, tak w skrócie. Odpiąć HDD, wpiąć SSD, zainstalować system, podpiąć HDD i format? 

Youki
komentarz
komentarz

Sformatuj tylko partycje C i tyle.

Możesz mieć podłączone to i to, uruchomić instalator i w momencie wybrania miejsca instalacji możesz sformatować partycje C

Kosmaty20
komentarz
komentarz
9 minut temu, Youki napisał:

Sformatuj tylko partycje C i tyle.

Możesz mieć podłączone to i to, uruchomić instalator i w momencie wybrania miejsca instalacji możesz sformatować partycje C

Więc w skrócie.
1.Wpinam SSD
2.Podpinam pendrive z systemem
3.Formatuje partycje C na dysku HDD (mogę sformatować również E?)
4.Instaluje system na dysku SSD
 
zgadza sie? 

Youki
komentarz
komentarz
11 godzin temu, Kosmaty20 napisał:

(mogę sformatować również E?)

Jak Ci nie potrzebna to możesz. Tylko tam nie będzie podpisane jako C, D tylko partycja 0, partycja 1 więc musisz sobie zapamiętać ile GB ma każda partycja, żeby usunąć prawidłowe.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.