x-kom hosting

Reset internetu

Weer™
utworzono
utworzono

Witam, mój problem wygląda następująco.  Posiadam internet światłowodowy od lokalnego dostawcy, wszystko działa bardzo dobrze, lecz czasami następuje przerwa w dostawie internetu na kilka- kilkanaście sekund. W biurze dowiedziałem się, że wszystko u nich działa dobrze. Serwisant który tu był, podejrzewał że przyczyna może być czas dzierżawy serwera DHCP. Dodam, że posiadam 2 routery ( jeden od dostawcy, które obsługuje gigabit i jeden stary, które tworzy sieć  wifi). Serwisant ustawił w komputerze stały adres IP (to jest chyba ten protokół IPv4 czy jakoś tak). Kilka dni wszystko śmigało bez przerw, po tym okresie co jakiś czas (nie co 24 tak jak to było przed wizyta serwisanta) znowu następuje rozłączenie internetu. Jeśli ktoś wie, co mogę zrobić by pozbyć się problemu to proszę o pomoc. 

 

PS: Mogę wejść w ustawienia starego routera (czyli mojego własnego, który generuje sieć WIFI). Drugi router jest w języku chińskim i nie mam do niego dostępu ( oczywiście chodzi o ustawienia). Jeśli w złym dziale napisałem temat to proszę o przeniesienie lub powiadomienie, dzięki czemu zmienię dział. Z góry dziękuję. 

politolog
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Weer™ napisał:

dostawie internetu na kilka- kilkanaście sekund

Ile urzadzeń jest jest podłączonych do tego internetu ? 

Weer™
komentarz
komentarz

Z głównego routera (ten gigabitowy to 1 komputer PC) z niego ida kable to drugiego routera (tego od wifi) do którego jest podłączonych około +/- 7 urządzeń 

politolog
komentarz
komentarz

Na wszystkich urządzeniach następuje przerwa ? Ten PC jest na kablu podłączony reszta głównie WIFI ? 

Weer™
komentarz
komentarz

Przerwa głownie na PC, czasami na urządzeniach wifi. Najczęściej zauważalne jest to na pc (najwiecej korzystam z tego komputera). PC po kablu, wszystko inne wifi .

politolog
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Weer™ napisał:

Przerwa głownie na PC

Przy przerwach na PC puść PING do google.pl oraz youtube.pl  zrób screena i wrzuć tutaj 

Weer™
komentarz
komentarz

Co mam zrobić? 

 

Weer™
komentarz
komentarz

Mam win 10, ale znajdę poradnik. Dzięki 

politolog
komentarz
komentarz
6 minut temu, Weer™ napisał:

Mam win 10, ale znajdę poradnik. Dzięki 

 

Weer™
komentarz
komentarz

Ogarnąłem z poradnika jak zrobić w cmd ten test, tylko nie rozumiem 2 części " do google.pl oraz youtube.pl". 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wpisujesz:

ping google.pl

 

Weer™
komentarz
komentarz

Dzisiaj podczas dc, udało mi się wykonać tylko test wpisując ping i moje ip. Kiedy chciałem wpisać  ping google.pl itd to internet już wrócił. Podsyłam screenshot z tego pierwszego testu (nie wiem, czy  warto podsylac ss z testu google.pl kiedy internet juz wrocil). 

ping.png

ping 2.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.