x-kom hosting

Windows 7

xMajlo11
utworzono
utworzono

Mam Win7 na dysku i czy idzie sprawdzić czy jest oryginalny lub czy po zaktualizowaniu go do win10 przez aplikacje (biały kwadrat na pasku zadań) to stanie się oryginalny?

Youki
komentarz
komentarz
45 minut temu, xMajlo11 napisał:

go do win10 przez aplikacje (biały kwadrat na pasku zadań) to stanie się oryginalny?

A dlaczego miałby się stać?
Nieoryginalny windows po aktualizacji nadal taki pozostaje.

xMajlo11
komentarz
komentarz

A jak sprawdzić czy jest oryginalny czy nie, ponieważ dysk jest ze starego komputera i nie mam o nim informacji

xMajlo11
komentarz
komentarz

A jeśli system był oryginalny i był formatowany to nadal taki jest?

I czy grozi mi cos podczas przewożenia takiego komputera. Policja może go skonfiskowac?

xMajlo11
komentarz
komentarz

Hmm? :D

Youki
komentarz
komentarz
Dnia 16.07.2017 o 19:08, xMajlo11 napisał:

A jeśli system był oryginalny i był formatowany to nadal taki jest?

Podczas ponownej, czystej instalacji podajesz ponownie klucz, jak podasz ten sam to pozostaje oryginalny.

xMajlo11
komentarz
komentarz

4 lata temu kupowalem laptopa tzn. od znajomego informatyka,(całkiem nowy) był tam oryginalny system i dostałem również od niego kilka płyt ponumerowanych. Powiedzial, ze zgral/nagrał na nie Windowsa z laptopa, czyli na tych plytach, tez jest pewnie pirat?

Youki
komentarz
komentarz

A na tych płytach jest coś napisane czy zwykłe, czyste płyty?

Sprawdź czy tam może przypadkiem nie jest kopia recovery.

xMajlo11
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej będzie to właśnie kopia recovery, nie mam możliwości tego sprawdzić, ale to i tak jest przypisane do winowsa w pewnym sensie co nie? Zresztą ten dysk jest w laptopie, a zastosować go do nowego PC, to nie głupi pomysł.

Youki
komentarz
komentarz

Jak masz kopie Recovery na zewnętrznym nośniku to za jej pomocą moesz przywrócić ustawienia fabryczne.

 

xMajlo11
komentarz
komentarz

Obojętnie jakiego systemu czy tylko tego z którego jest ta kopia?

Youki
komentarz
komentarz

Takiego, jakiego zrobiona jest kopia tego recovery.

xMajlo11
komentarz
komentarz

Hmm, nawet jeśli mialem win7, zaktualizowalem go do win 10, potem oddalem komputer do serwisu, który sfornatowal mi laptopa, ale win10 został (z tego co wiem to podczas uruchamiania Windowsa klikali F8 albo f10 lub inny klawisz insert etc.) tylko ze na pulpicie pojawia mi się znak wodny, ze system jest nieoryginalny. Te płyty rozwiaza problem? Chociaż z tego co widzę to jest opcja recovery w ustawieniach na win 10.

https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1013065/

Youki
komentarz
komentarz
20 godzin temu, xMajlo11 napisał:

win7, zaktualizowalem go do win 10

Jeśli po aktualizacji do W10 aktywowałeś system to możesz teraz normalnie zainstalować na czysto W10, a system sam powinien się aktywować po podłączeniu do internetu.

 

xMajlo11
komentarz
komentarz

W jakim sensie zainstalowac? Nie posiadam żadnej instalki do win10

Youki
komentarz
komentarz

ISO do Windows 10 można za darmo normalnie pobrać ze strony Microsof.

xMajlo11
komentarz
komentarz

Będe musiał poświęcić oddzielnego pendrive na to? I nagrać normalnie (kopiuj / wklej) czy jakos inaczej?

Youki
komentarz
komentarz

Może być za pomocą pendrive.

Pobierasz ze strony Microsoftu Media Creation Tool, tam zaznaczasz, że na pedrive, (musisz mieć go włożonego) i ten program sam pobierze i przygotuje iso.

xMajlo11
komentarz
komentarz (edytowane)
5 godzin temu, Youki napisał:

Może być za pomocą pendrive.

Pobierasz ze strony Microsoftu Media Creation Tool, tam zaznaczasz, że na pedrive, (musisz mieć go włożonego) i ten program sam pobierze i przygotuje iso.

 

 

1.I ten pendrive będzie juz cały czas z win10, nie będą juz mógł tam wrzucić jakieś gry,muzyki etc.?

 

2. Pobierać na dysku, na którym zamierzam to zrobić?

 

3. Będą mógł ten dysk od laptopa użyć w stacjonarnym?

 

 

4. Jaki rodzaj tego Windowsa pobrać? Windows 10/Windows 10 N/Windows 10 Home Single language.

 

 

Edytowane przez xMajlo11
Youki
komentarz
komentarz

Nie, możesz w każdej chwili wrzucim tam pliki, czy sformatować całego pendrive.

To nie ma znaczenia.

Tak, ale system od nowa zainstalować będziesz musiał.

Windows 10.

xMajlo11
komentarz
komentarz
25 minut temu, Youki napisał:

Tak, ale system od nowa zainstalować będziesz musiał.

 

Pobiorę, zainstaluje tego win 10 na laptopie, a potem przełoże dysk do stacjonarnego PC i potem będę musiał jeszcze raz go zainstalować?

Youki
komentarz
komentarz

W10 Ci zainstaluje sterowniki pod konfiguracje na laptopie, to nie ruszy z innym sprzętem na PC'cie.

xMajlo11
komentarz
komentarz

To nie warto mi teraz pobierać i muszę wyczyścić kompletnie tamten dysk?

Youki
komentarz
komentarz

System będziesz musiał zainstalować na nowo więc jak Ci wygodniej.

 

Przy czym to recovery czy klucz z laptopa nie będzie działać w PC'cie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.