x-kom hosting

Po zmianie podzespołów, komputer nie chce się włączyć.

twistu94
utworzono
utworzono

Witam. Dziś postanowiłem wymienić moją platformę AMD na Intela. Chwile pograłem jeszcze na AMD i miałem się zabierać za podmienianie, aż nagle mój wspaniały brat podczas włączonego kompa wyjął mi RAM. Komputer stanął i po kilku sekundach się wyłączył. Potem włożyłem RAM i komputer miał czarny ekran i ciągle pikał krótkimi sygnałami kilkanaście razy. Potem wziąłem, podmieniłem płytę i procesor na Intel, wszystko podpiąłem i nic, komputer się nie włączył. Na początku przy pierwszym odpaleniu odpalił się na sekunde i szybko wyłączył i tak kilka razy. Dopiero po wyłączeniu i włączeniu zasilacza nic już nie chce odpalić.. Co może być przyczyną, mam nadzieje, że nic się przez ten RAM nie spaliło. :(

Licze na waszą pomoc. Pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz

Masz jedną czy dwie kostki RAM?

Podaj podzespoły.

 

twistu94
komentarz
komentarz

Mam 2 kostki RAM

Podzespoły AMD:

Proc: AMD Athlon x4 860k

Płyta: Gigabyte F2A68hm-s1

RAM: Crucial Ballistix Sport 8gb 2x4gb 1600mhz

GPU: EVGA GTX 960 4gb

Zasilacz: Corsair 450W

Dysk Toshiba 500gb, Seagate 1TB

 

Intel:

Proc: i3-4170

Płyta: MSI H81m-P33

Youki
komentarz
komentarz

Z każdą kostką osobno sprawdzałeś w nowej płycie działanie?

Płyta była kupowana nowa czy użwana?

Oczywiście jak już się uruchomi i będzie obraz to system będziesz musiał zainstalować na nowo.

 

twistu94
komentarz
komentarz

@Youki

Próbowałem każdą osobno, lecz nic to nie dało. :( Płyta była kupowana nowa, procesor używany. Wszystko mam na gwarancji. Co tu może być nie tak?

Po przełożeniu wszystkiego z płyty Intela do płyty AMD, komp również nie odpala. Czy mogą to być uszkodzone RAMy?

twistu94
komentarz
komentarz

Ref

Youki
komentarz
komentarz

Wyciągnij GPU ze złącza PCI-E i sprawdź czy do BIOS będziesz mógł wejść.

Na podmiane inne kostki załatwić masz możliwość?

twistu94
komentarz
komentarz

Więc tak, podłączyłem jeszcze raz wszystko, podociskałem i teraz komputer odpala tylko na ułamek sekundy i od razu się wyłącza. I tak za każdym razem. Zasilacz sprawny, bo sprawdzałem, wentylator się kręci bez płyty głównej. Kostek raczej nie mam do podmiany.

Youki
komentarz
komentarz

A sprawdzałeś bez GPU czy na dłużej się uruchomi?

Jak tak to odłącz później wszystko ( z tylego złącza płyty głównej tak samo), zostaw tylko 8 PIN EPS, 24 PIN ATX, uruchom poprzez zwarcie pinów na płycie głównej SW_Power i sprawdź czy uruchamia się i działa, czy tylko sekunda.

  • Dobra wypowiedź 1
twistu94
komentarz
komentarz

A więc tak, okazało sie, że złącze zasilania CPU 4pin nie dochodziło i trzeba było go przełączyć i wszystko hula jak trzeba. Dzięki za pomoc Youki :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.