x-kom hosting

Monitor zakrzywiony lub 144hz do 1500zł

Mantyz
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, przymierzam sie do kupna nowego monitora. Głównie do gier i oglądania filmów, maksymalny budżet to 1500zł. Nie pogardze jakby wyszlo mniej. Ciągle się waham pomiędzy 144hz, a zakrzywionym ekranem. Na obie te rzeczy wydaje mi się nie moge sobie pozwolic w tej kwocie. (chociaż bardzo chętnie zobacze jak ktoś wyprowadza mnie z błędu). Skłaniam się bardziej ku zakrzywionemu ekranowi lecz rozważe wszystkie propozycje. 1080p w zupelnosci wystarczy, przekątna od 22 w gore. Wpadł mi w oko ten model w dobrej cenie na wyprzedaży, ale nie piszą o nim zbyt pochlebnie w internecie. Podobno wszystkie egzemplarze posiadają w większym lub mniejszym stopniu wade "purple issue". Ciężko mi zrobić dobry research z powodu wypadku przez który siedze teraz w domu :P  Głośników/wejść słuchawkowych/tunera tv nie potrzebuje.

 

Edit. "Zakrzywionym" 75hz też nie pogardzę, lecz jeśli nic w tej materii nie da się zrobić to okroiłbym budżet do 900zł.

Edytowane przez Mantyz

Youki
komentarz
komentarz

A o jakie konkretnie gry chodzi, jaki masz układ graficzny?

  • Dobra wypowiedź 1
Mantyz
komentarz
komentarz

głównie world of warcraft legion, cs go, lol, ale czasem również jakieś nowsze tytuły jak wiedźmin 3. Reszta to stare rpgi lub indie które mnie zaciekawią. Moja karta to GTX960 od Palita kupiona po premierze więc niestety z ilością dwóch GB v-ramu.

Youki
komentarz
komentarz

Z zakrzywionym ekranem w tej cenie nic szałowego nie dostaniesz, czyli zostaje zwykłe 24 czy 144Hz?

  • Dobra wypowiedź 1
Mantyz
komentarz
komentarz

nawet zakrzywionej 60hz do 900-1000 nie dostane? :niepewny: w takim razie poprosze 144 zwykłe.

pawelox01
komentarz
komentarz

Po co Ci zakrzywiony ekran? Zeby sie pochwalic przed kolegami? To Ci nie polepszy obrazu jak w przypadku 144hz przy uzyskaniu wymaganych fps. Dla mnie zakrzywiony ekran to placebo, fajnie wyglada z zewnatrz i nic wiecej. Bierz monitor 144hz, dobry w cenie 1300 dostaniesz i nie wymyslaj glupot z tym zakrzywionym ekranem

  • Dobra wypowiedź 1
Mantyz
komentarz
komentarz (edytowane)

oczy mniej się męczą i doznania są inne przy zakrzywionej tafli ekranu, a do mojej jaskini gracza rzadko kogoś zapraszam, kwestia upodobań :P Ale tak jak napisałem, rozważę wszystkie propozycje.

 

 

 

edit. przemyślałem to i owo i rzeczywiście, jak mam kupić tanią "krzywizne" i mieć problemy z ostrością tekstu to wole zwykły, jeszcze przyjdzie czas. Zajrzałem do paru ostatnich tematów i wybiorę chyba  ten monitor (  z kodem gaming2017 wyjdzie 999zł). Inny monitor LG posiadam prawie 12 lat i dalej działa więc mam zaufanie do firmy. Chyba, że macie jakieś alternatywy. 

Edytowane przez Mantyz
ireq
komentarz
komentarz

 https://iiyama-sklep.pl/315-monitory-dla-graczy-iiyama-g-master-iiyama-g-master-gb2488hsu-b3-red-eagle-24-1ms-144hz-freesync-fullhd-gwarancja-zero-pixeli-4948570115228.html

 

Red Eagle mam i polecam, z tym że ja mam wersję 27 cali. 144 Hz tak jak chciałeś. Mogę śmiało polecić, ładny i płynny obraz, reakcja błysk, będziesz zadowolony. A zakrzywiony ekran to według mnie raczej zbędny bajer niż w jakikolwiek sposób przydatna funkcja.

  • Dobra wypowiedź 1
Mantyz
komentarz
komentarz

Wybrałem LG 24GM77-B głównie z względu na cene, nie chce kupować "zwykłego" monitora za 1300zł ponieważ i tak planuje kupić zakrzywiony ale po dozbieraniu jeszcze trochę. Co prawda spóźniłem się jeden dzień z kodem promocyjnym ale mili panowie z x-com powiedzieli, że nie ma problemu i dali indywidualną ofertę o tej samej kwocie.

 

Monitor zamówiony, temat do zamknięcia, dziękuje wszystkim za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.