x-kom hosting

Jak zwiększyć poziom sygnału wi fi

DaanielK
utworzono
utworzono

Mam problem z zasięgiem wifi w mieszkaniu 2pokojowym 48m2 w starym bloku z cegły. Internet jest z Vectry prędkość do 50 Mb/s, w domu udostępniam go  z routera Cisco epc3928s .Wg speedtestu  po kablu jest rzeczywiście ok 50, natomiast po wifi ok 40Mb/s (choć jakość nie powala) z tym że tylko w tym pokoju w którym jest router natomiast  w drugim jakość i prędkość wifi dramatycznie spada a często połączenie nawet jest zrywane i dotyczy to laptopa jak i telefonów.

Poziom sygnału to ok -50 dBm w jednym pokoju i od-70 do-90 dBm w drugim.

Do tej pory  używałem laptopa i dało się to przeżyć, teraz mam komputer stacjonarny w tym drugim pokoju i potrzebuję takiej samej jakości internetu w tej stacjonarce.

Pomijając wymianę routera od dostawcy jak i pociągnięcie kabla przez całe mieszkanie co mogę zrobić aby uzyskać jak najlepszy efekt?Kupić kartę sieciową z dobrą anteną?Kupić drugi router i użyć go jako AP klienta?Użyć adapterów powerline?Może jeszcze coś innego?Co da najlepszy efekt i co będzie najbardziej opłacalne.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Kup kartę wifi z wymienialną anteną. Następnie kup sobie taką na kabelku: http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-5691_TL-ANT2408C.html

Antena powinna być w odsłoniętym miejscu na wysokości około metra. Także router Cisco musi być w odsłoniętym miejscu, widocznym i na wysokości około metra. Każda ściana, tym bardziej murowana, tłumi mocno sygnał.

 

Optymalna sytuacja to dwie anteny, które się "widzą" i nie ma żadnej przeszkody między nimi, zwłaszcza w połowie odległości między nimi. Dąż do takiej sytuacji a osiągniesz optymalną siłę sygnału. I pamiętaj, że ważniejszy jest brak przeszkód od odległości.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.