x-kom hosting

Problem z BIOSem

Baker232
utworzono
utworzono

Witam, postanowiłem zaktualizować BIOSa w laptopie MSI gl62. Wszystko super pięknie tylko po włączeniu laptopa, pojawia mi się następujący komunikat(grafika1).

Podłączyłem kabel Ethernetowy i pojawił się kolejny komunikat: (grafika2).

Bardzo proszę o pomoc, mam ważne pliki na dysku C i nie mogę ich stracić.

 

 

IMG_3229.JPG

FullSizeRender.jpg

Konddzikoo
komentarz
komentarz

reboot and select proper boot device. Zresetuj i wybierz właściwe urządzenie do bootowania. Nie masz ustawionego żadnego dysku do bootowania. Wejdź do biosu i sprawdź czy są wykryte jakieś dyski. odłącz też wszystkie urządzenia od laptopa typu pen drive. Jak są dyski ustaw dysk z zainstalowanym systemem jako pierwszy.

Baker232
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Konddzikoo napisał:

reboot and select proper boot device. Zresetuj i wybierz właściwe urządzenie do bootowania. Nie masz ustawionego żadnego dysku do bootowania. Wejdź do biosu i sprawdź czy są wykryte jakieś dyski. odłącz też wszystkie urządzenia od laptopa typu pen drive. Jak są dyski ustaw dysk z zainstalowanym systemem jako pierwszy.

 

Mała pomoc by mi się przydała :niepewny:

IMG_3232.JPG

Bootować?

IMG_3233.JPG

Konddzikoo
komentarz
komentarz

Widzisz masz dysk twardy ustawiony jako opcja trzecia bootowania a potrzebujesz by był na opcji pierwszej. Klikasz enterem na opcję pierwszą i wybierasz z listy Hard disk Adata coś tam. zatwierdzasz enterem zapisujesz opcje w bios przy wyjściu i resetujesz laptopa. Powinno pomóc.

Baker232
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Konddzikoo napisał:

Widzisz masz dysk twardy ustawiony jako opcja trzecia bootowania a potrzebujesz by był na opcji pierwszej. Klikasz enterem na opcję pierwszą i wybierasz z listy Hard disk Adata coś tam. zatwierdzasz enterem zapisujesz opcje w bios przy wyjściu i resetujesz laptopa. Powinno pomóc.

Pojawia się ten sam komunikat co na początku :/

Konddzikoo
komentarz
komentarz

Powiedz mi jeszcze jakie masz opcje w "boot mode select  [LEGACY]" może jest wybrana zła opcja bootowania. Kliknij emter na tą opcje o pokaż co możesz jeszcze wybrać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.