x-kom hosting

Amd a10 5750m jest sens podrkęcic ?

kukiz87
utworzono
utworzono

Witam serdecznie mam pytanie , posiadam laptopa z podzespołami

Amd a10 5750m 2,5 ghz - Turbo bost 3,5 ghz

Radeon 8650g+8600 Dual graphics

Radeon 8670 HD 2gb ram

Ram 4 Gb

Dysk 1 Tb

Problemem mojego laptopa jest niska wydajność , oczywiscie używam trybu high performance , np według can you run it cs go powinien mi chodzić na full detalach , nawet gra z automatycznymi ustawieniami wysokimi sie włacza , a tak naprawdę jest kicha straszna mam ok 50 fps a czasem nawet nie , nawet na max low mam ledwo 60-100 fps więc coś jest nie tak.

Wymieniałem pastę na procesorze na markową Artcic silver ceramiq , temperatury w stresie dochodzą do ok 73 stopni na procesorze na grafice do 70 , jest sens podkręcać procesor jeszcze ? próbować coś , może będzie lepiej ? posiadam aplikację amd overdrive w które można kręcić , jednak boje się trochę i nic jeszcze nie robiłem

Youki
komentarz
komentarz
17 minut temu, kukiz87 napisał:

np według can you run it cs go powinien mi chodzić na full detalach ,

Jakie niby?

To nie jest sprzęt by pograć w nowsze gry na przyzwoitych detalach w rozdzielczości FHD a co dopiero najwyższe.

Możesz kręcić, ale przydałby się cooler lepszy no i weile nie uzyskasz.

kukiz87
komentarz
komentarz

Zgadza się nie marze nawet o nowszych , ale przeciez cs go nie jest gra nową i nie ma jakiś kosmicznych wymagań , gra poprostu mi działa jak na nie jednej dwurdzeniówce

Youki
komentarz
komentarz

Podane wymagania do gry nie były aktualizowane od wydania, a sama gra, optymalizacja znacznie przez ten czas się zmieniła.

kukiz87
komentarz
komentarz

A podpowiesz mniej więcej jak zrobić to dobrze ? bo tak zegary na grafice Radeon 8670hd podniosłem sobie o 100mhz do góry i ram o 50 w górę dałem , jest ok narazie temp wszystko w normie . Grafikę na procesorze też dałem w górę z Defaultowych 650 mhz na 800 mhz , temp są ok  pod obicążeniem.

 

Ale nie wiem o co chodzi z tymi mnożnikami , procesor w standarzie ma 2,5 ghz z turbo boostem do 3,5 ghz , z czego nie widziałem żeby pracował w tak wysokim zakresie , mniej więcej widzę że pracuje na max tak 3.2 ghz momentami tylko skacze na 3,4 ghz.

Jest okienko clock , i jest okienko turbo core control i tu juz nie wiem o co chodzi , czy dobrze myslę że w turbo control jest ten turbo boost ? i tam można np mu zwiększyć jeszcze ?

a opcja clock to standard czyli tak jak mam 2500 mhz. Gdzie go podnieść ? w standarzie z 2500 na 2600 np ? czy w Tubo control z 2800 wyżej trochę ?

ppp.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Clock to normalna wartość, Turbo to dla wartości w trybie Turbo.

kukiz87
komentarz
komentarz

To dlaczego Turbo w standardzie bo nic tam nie ruszałem jeszcze jest ustawione na 2800 a i tak kręci tak do 3200 , a niby powinien osiągać 3500 ?

 

Kręcił byś tu coś czy sobie odpuścić ? taki mam komputer , niestety na lepszy mnie nie stać a chciałbym jeszcze po korzystać trochę z niego , głównie o wydajność w grach mi chodzi

Youki
komentarz
komentarz

Dużo i tak raczej nie ugrasz niestety w kontekście wydajności.

 

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
kukiz87
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie no z tym procesorem jest coś nie tak , zakupiłem sobie gta 4 a gra działa tragicznie , ustawienia mieszane większość na low , cienie off , te suwaki z widocznością na 30 a gram na 20 fps w porywach do 30 , gdy minimalizuje grę i widzę menadżer zadań widzę że procesor waha się w grze od 50 do 70 % więc nie jest cały wykorzystywany , pamiętam jak grałem w gta 4 sporo lat temu na starej stacjonarce gdzie mialem intel core duo e7400  2x 2,4 ghz i grałem bardzo płynnie w grę a tu jest tragedia jakaś.Jeżeli to ma znaczenie to rdzenie mam odparkowane.I nie ma żadnego znaczenia czy używam dual graphics czy nie , gra działa tak samo

Edytowane przez kukiz87

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.