x-kom hosting

Wentylatory

GrzejnikWo
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie. Kupiłem dwa dodatkowe wentylatory. Nie popatrzyłem do obudowy a tam mam dwa wolne miejsca na wentylator 3 pin. Te które kupiłem są 4 pinowe. Czy jest przejściówka 3 pin męska - 4 pin żeńska?

Ewentualnie czy jak w końcówce trzy pinowej obetnę boki tak aby można było podłączyć 4 pin pod te 3 pin to też wchodzi w grę i będzie działać? :)

 

Płyta główna: AsRock Z270 Gaming K4 /intel Z270, LGA1151

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

Zasilacz: Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny

 

 

Edytowane przez GrzejnikWo

Matematyk0
komentarz
komentarz

Możesz spokojnie podpiąć wentylator 4-pin do gniazda 3-pin bez żadnego przycinania i będzie działać - nie będziesz miał jedynie regulacji obrotów, wentylator będzie działać z pełną prędkością.

 

Swoją drogą, bardzo często w kartach graficznych z kilkoma wentylatorami robi się tak, że jeden jest podłączony jako 4-pin, drugi jako 3-pin i pierwszy steruje obrotami jednego i drugiego. I wszystko działa bez żadnych przejściówek i przycięć :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.