x-kom hosting

Kupno SSD 128 i pytanka

Hejtero
utworzono
utworzono

Witam

 

Od paru dni przymierzam się do zakupu dysku SSD żeby przyśpieszyć sobie ładowanie gier. Wystarczy mi pojemność 128 GB, gdyż będzie to 1-2 gry zajmujące razem około 30 GB.

Pytanka:

1. Czy aby gry się szybciej ładowały wystarczy że grę wrzucę na SSD czy instalacja systemu na SSD też ma na to jakiś wpływ?

2. Czy wydajność spadnie po zapełnieniu dysku do jakiejś wartości? np: 50% czy nie ma to znaczenia?

 

Prosiłbym o odpowiedzi i pomoc w wyborze dysku.

Youki
komentarz
komentarz

Grę, ale system przede wszystkim warto zainstalować bo to nie tylko samo szybsze uruchamianie systemu ale i także wszystkich programów.

Zależy jaki dysk kupisz.

Hejtero
komentarz
komentarz (edytowane)

W zestawie są elementy do montażu więc chyba nie będzie z tym problemu?. Mam taką obudowę aktualnie https://www.silentiumpc.com/brutus-s20-pure-black-bt-s20
 

Edytowane przez Hejtero
franczakr
komentarz
komentarz

Tak, w obudowie masz miejsce na  dysk 2,5".

Hejtero
komentarz
komentarz

Już doszedłem do tego gdzie dysk się przykręca, teraz pytanie czy mam potrzebny kabel, jest trochę tych kabli ale nie wiem czy są odpowiednie wejścia.

Ta po lewo będzie pasować? Czy potrzebne mi jakieś inne wejście? Jeszcze tam parę kabli jest w pęczku z innym wejściem.

 

 

20049010_1573646469341934_1091741975_o.jpg

bemol911
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Hejtero napisał:

Ta po lewo będzie pasować?

 

Tak. 

Hejtero
komentarz
komentarz

Ok dzięki.

 

Myślę że póki co wrzucę na SSD tylko gry, jestem jakieś 2 tyg po formacie i jakoś nie chce mi się wszystkiego instalować od nowa, a system obecnie włącza mi się i tak szybko.

franczakr
komentarz
komentarz

Są programy do przeniesienia systemu bez reinstalacji

Hejtero
komentarz
komentarz

Polecasz jakiś czy nie ma dużej różnicy? Mam Win 10

Hejtero
komentarz
komentarz

Jest w ogóle sens przenosić system na SSD jeżeli zależy mi po prostu na szybszym ładowaniu się gier? System odpala się wystarczająco szybko jak dla mnie. A zawsze to więcej miejsca i można dorzucić jeszcze jakąś inną grę.

franczakr
komentarz
komentarz

To nie jest kwestia tylko włączania systemu, ale też jego działania cały czas. Jak grasz w grę to system nadal jest używany, a różnica w działaniu jest naprawdę widoczna.

Cez
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten film może lepiej Ci zobrazuję dlaczego lepiej jest zainstalować system na ssd.

 

Edytowane przez Cez

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.