x-kom hosting

Przerwane przywracanie ustawień fabrycznych, laptop wyświetla czarne tło

Krewka
utworzono
utworzono

Witam,

chciałam przywrócić system do ustawień fabrycznych. Wcześniej robiłam to przez panel sterowania i było ok, ale przeczytałam, że można to też zrobić poprzez kliknięcie F4 po restarcie laptopa i tak też zrobiłam. Zresetowałam laptop i kliknęłam F4, pokazało się logo Samsung, na dole napis "please wait". Potem ekran zrobił się czarny i trwało to przez 40 minut. Myślałam, że może coś się zacięło i wyłączyłam komputer i teraz każde uruchomienie zaczyna się i kończy na czarnym ekranie. Mogę wejść do biosu, ale nie działa booto-wanie, nie wyświetla tej funkcji. Wiem, że błędem było wyłączenie laptopa podczas przywracania, nie pomyślałam. Nie wiem czy przez to nie uszkodził się dysk twardy, ponieważ włożyłam inny dysk i w biosie działa boot-owanie, włącza się Recovery trwa to długo po czym wyskakuje niebieski ekran z różnymi opcjami, ale co by nie wybrać to resetuje się i znowu logo Samsung i Recovery. Czy da się to jakoś naprawić? Czytałam, że to może być uszkodzony dysk C i system nie może wystartować, bo brakuje mu jakiegoś pliku, bądź jakiś plik jest uszkodzony. Chciałabym uniknąć serwisu, dlatego najpierw postanowiłam zwrócić się na forum, może ma ktoś jakiś pomysł? 

Youki
komentarz
komentarz

Ten dugi dysk twardy jest pusty czy jest na nim jakiś inny system operacyjny zainstalowany? Jeśli ta druga opcja to nie dziwne, że nic nie wsaje.

 

Krewka
komentarz
komentarz

Ten drugi dysk, który użyłam jest z systemem windows 8, jest to oryginalny dysk z tego właśnie laptopa. Zaczął się przegrzewać i HDTune pokazywał błędy, więc go wyjęłam i wsadziłam dysk od laptopa Asus. Przywróciłam system do ustawień fabrycznych i śmigał. Teraz laptop znowu mi się zaśmiecił i chciałam go przywrócić do ustawień fabrycznych, musiałam przez przerwanie tego procesu uszkodzić jakieś pliki na tym dysku twardym. Dlatego postanowiłam wsadzić inny dysk i zobaczyć co się stanie. Ten "drugi dysk", co prawda miał błędy, ale można było uruchomić laptopa na nim, tyle, że pokazywało 100% użycia dysku i po dłuższym działaniu laptop się wyłączał. 

Krewka
komentarz
komentarz

Udało mi się uruchomić system z tego pierwszego dysku. Weszłam w bios i wyłączyłam Secure Boot i wybrałam opcje bez UEFI. Lapek odpalił bez problemu, załadował system wszystko śmiga. Chcę pomimo tego wykonać przywracanie ustawień fabrycznych, ponieważ mam oryginalny windows 8 i robiłam już z 3 razy takie przywracanie. Robiłam do przez panel sterowania system i zabezpieczenia -> kopia zapasowa i przywracanie -> zaawansowane przywracanie i tu pojawia się problem, ponieważ wchodzę w system i zabezpieczenia i nie ma :kopia zapasowa/przywracanie, zamiast tego jest "Historia plików" i tam nie ma nic. Podejrzewam, że to przez te zmianę ustawień biosu. Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Cytuj

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.