x-kom hosting

Problem z dedykowaną kartą graficzną

toyota980
utworzono
utworzono

Witam.

Posiadam laptopa Asus GL552VW z dedykowaną grafiką GTX 960M. Wszystko działało poprawnie do momentu gdy sformatowałem dysk i wgrałem od nowa Windowsa 10.

Mendżer urządzeń wykrywa 2 karty graficzne zintegrowaną intela i nvidie ale problem w tym że karta nvidii nie chcę się uruchamiać gdy odpale jakąś grę to uruchamia się na zintegrowanym intelu.

Próbowałem reinstalować sterowniki uruchamiać gry z procesorem graficznym nvidii grzebałem w biosie wyłączałem zintegorwaną kartę ale to nic nie pomaga.

anioł2009
komentarz
komentarz

Powinna byc opcja "aktualizuj profile gier i programów" w panelu sterowania nvidia w zakładce "zarządzanie 3d" (czy jakos tak). To pomaga uruchomić technologię optimus która przełącza w razie potrzeby intela na nvidie ;)

toyota980
komentarz
komentarz (edytowane)

Albo źle szukam albo nie mam takiej opcji.

 

a2d5b94d1a2f5.jpg

 

Dodam że nawet jak próbuje wymusić klikając lewym przyciskiem na grę i dając opcję "uruchom z procesorem graficznym Nvidia" to nic to nie daje bo uruchamia na zintegrowanej.

Edytowane przez toyota980
anioł2009
komentarz
komentarz

A czy jak w pasku zamiast karty nvidia wybierzesz zintegrowaną, to po prawej stronie nie pojawi się ta opcja ??

JaroZalek
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem z tym samy modelem Asusa kilka miesięcy temu problem był sporadyczny, ponowne uruchomienie i przy uruchamianiu pliku exe wymuszenie wyboru grafiki. W tej chwili nic nie pomaga zmiana sterów na starsze, nowe lub inne nic nie daje - raz się załącza Nvidia ale najczęściej Intel który nie wyrabia. Robiłem to samo co kolega toyota980 czyli kombinowałem w biosie ( nie ma opcji ). Format i ponowna instalacja 10 nie pomogła, problem jest a karta dla której kupiłem tego kompa uruchamia się coraz rzadziej. Muszę przyznać że temat jest żałosny kupuję kompa za prawie 5 tysi a ładują tam fajans, po grzyba ten Intel skoro nikomu nie zależy na oszczędności prądu tylko na maksymalnej grafice. W końcu oddam go do Asusa niech walczą mam wrażenie ze jest coś w Win 10 i jego aktualizacjach co powoduje konflikt i problem z wywołaniem pożądanej katy grafiki. Ale jeśli macie jakieś propozycję chętnie wypróbuję  :-)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.