x-kom hosting

MemTest

burybogus
utworzono
utworzono

Witam. Ostatnio mam spore problemy z kościami RAM, 2x4GB Geil 1333Mhz DDR3.

Najpierw jedna kość zaczęła szwankować, komputer sie restartował od razu po włączeniu.

Jedną wyjąłem, potem było wszystko okej. Jednak czasem komputer odpalał po wielu próbach przy dwóch kościach. Potem kompletnie padła.

Oczywiście sprawdzałem we wszystkich slotach, ale to samo.

Kilka dni później zaczęły się problemy z drugą kością, sprawdzałem we wszystkich slotach, to samo.

Druga kość również raz działa, raz nie. Wczoraj sprawdziłem MemTestem obie kości, pojedynczo we wszystkich slotach jak i razem. Każdy test trwał kilka godzin.

Było z tym sporo zabawy, bo nie zawsze komputer sie odpalał. Obecnie jadę na cały czas włączonym, na jednej kości 4GB, która nie nawaliła aż tak jak druga.

Testy NIC NIE WYKAZAŁY. 0 błędów we wszystkich testach. I co tu jest grane? Kości mają co prawda już dobre bodajże 6 lat.

Z kolei wsadziłem kości mojego ojca, i za każdym razem komputer odpalał bezproblemowo.

Jakieś sugestie?

 

 

Youki
komentarz
komentarz

A sprawzdałeś te kostki w innym PC?

 

burybogus
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, włożyłem te kości pojedynczo jak i razem do komputera ojca, i system sie nie podnosi.

Wygląda na to że są uszkodzone, jedna po drugiej padła. Tylko czemu MemTest pokazuje 0 błędów?

Jestem o krok od kliknięcia "kup teraz" G. Skill TridentX.

Edytowane przez burybogus
Youki
komentarz
komentarz

NIe wiem, możesz jeszcze sprawdzić programem Goldmemory, o ile coś takiego jeszcze funkcjonuję. :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.