x-kom hosting

Router ogranicza pobieranie do 100Mb/s (przy 300Mb/s)

Matthe2W
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć. Po zmianie internetu na szybszy (30mb -> 300mb) mam problem z korzystaniem z tej prędkości po podłączeniu routera. Bezpośrednio podłączony kabel do karty sieciowej wyciąga te 300mb i wszystko działa jak trzeba. Niestety gdy tylko podłącze przez router prędkość pobierania spada do 100. Specjalnie kupiłem nowy router(ASUS RT-AC51U), którego przepustowość  powinna nadążyć - do 733mb/s, ale niestety problem nie ustępuje. Pomyślałem, że przyczyną może być przewód między routerem a PC, postanowiłem użyć dedykowanego od ASUS'a jednak nic to nie zmienia. QoS i Bandwith*cośtam są powyłączane...

 

Co może być na rzeczy? Pomocy :)

#edit

Podłączenie przez router do PC:

http://www.speedtest.pl/test/152614364

 

Bez routera:

http://www.speedtest.pl/test/152614445

Edytowane przez Matthe2W

KsD
komentarz
komentarz

A sprawdzałeś czy na routerze nie masz ustawionego ograniczenia przepustowości łącza?

Matthe2W
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego co wiem to w tym routerze mam jedynie ten QoS lub Bandwidth*.... do ustawiania przepustowości połączenia. Nic nie ustawiałem, nic nie zmieniałem. Oba routery (stary i nowy) przpeuszczaja tylko 100mb download i normalnie 30 mb upload.

Edytowane przez Matthe2W
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten Asus nie posiada ani jednego portu gigabitowego. Wszystkie jego porty są w standardzie Fast Ethernet, czyli realnie osiągniesz na nich coś około 70-80mb/s.

 

W komputerach, od co najmniej 10 lat każda karta sieciowa jest w standardzie gigabitowym.

  • Dobra wypowiedź 1
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tak, ten router TP-Link to dobry wybór. Jedna uwaga, pamiętaj, że jak pisze wifi w technologii 'n' do 450mb/s, to realnie wyciągniesz z tego 1/4, może 1/3 prędkości.

  • Dobra wypowiedź 1
Matthe2W
komentarz
komentarz

Zaraz zamawiam. Co do Wi-Fi to zależy mi tylko na zasięgu - tak bym mógł śmiało poruszać się po mieszkaniu.

 

Dzięki za pomoc, pozdrawiam serdecznie.

DeWett
komentarz
komentarz

Z zasięgiem raczej nie powinieneś mieć problemu.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak co dokupisz lepsze anteny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.