x-kom hosting

[3000-5000] Do biura: CAD/CAM. GIBBS

glaudis
utworzono
utworzono

Witam,

Planuję zakup laptopa, budżetu nie ma określonego - programy mają działać plynnie. Jeśli będzie to 2500 to dobrze, jeśli 5500zł też dobrze. Programy na których działam służą głównie to grafiki 2D, sporadycznie projektuję w 3D. Zdarza się, że robię programy na obrabiarki CNC - program GIBBSCAM
 

- minimalne wymagania do gibbsa to i5 ale skłaniałbym się do i7 oraz porządnej grafiki (obecnie wyleciałem z tematu i nie za bardzo orientuję co i jak dobrać)

- przekątna ekranu minimum 17 cali, prawdopodobnie i tak będzie podłączony monitor 23",

- czas pracy na baterii oraz waga laptopa są mało istotne.

- dysk SSD 250GB w zupełności wystarczy, większość plików i tak trzymam na serwerze. 

- Windows - najlepiej byłoby wziąć windows 7 ale w ostateczności może być windows 10, system mogę dokupić oddzielnie ale miło by było jeśli byłby w cenie

- komputer stacjonarny nie wchodzi w grę

 

Prosiłbym o konkretne propozycje i pomoc :)

 

Pozdrawiam

Glaudis

Youki
komentarz
komentarz

Z W7 będzie ciężko coś dostać obecnie i nie chodzi tylko o dostępność, ale też i kwestie tego czy producent w ogóle przygotował sterowniki pod leciwą siódemkę.

15.3 cali wchodzi w grę? 17 w tej cenie z jakąś sensowną konfigurację to modele stricte gamingowe, kwestia czy Ci nie będzie taki wygląda obudowy np przeszkadzać?

  • Dobra wypowiedź 1
glaudis
komentarz
komentarz
Cytuj

Z W7 będzie ciężko coś dostać obecnie i nie chodzi tylko o dostępność, ale też i kwestie tego czy producent w ogóle przygotował sterowniki pod leciwą siódemkę.

Niektóre programy na windowsie 7 ponoć lepiej działają niż na 10 - Featurecam odmówił współpracy z windows 10 gdzie na 7 działał bezproblemowo. Może to kwestia jakiejś łatki... w każdym bądź razie problem wyboru Windowsa schodzi na dalszy plan.

Cytuj

15.3 cali wchodzi w grę?

Jeśli mam być szczery to pracowałem chwilę na 15" oraz na 17" i odczuwałem ogromną różnicę w komforcie pracy więc wolałbym jednak 17" ale również prosiłbym o propozycje na 15"

Cytuj

17 w tej cenie z jakąś sensowną konfigurację to modele stricte gamingowe, kwestia czy Ci nie będzie taki wygląda obudowy np przeszkadzać?

 

Wygląd obudowy nie ma najmniejszego znaczenie - byle nie różowy :P

Obecnie męczę się na Samsungu NP300E7A, który ma i3-2350M oraz GeForce GT 520M + SSD, więc uważam że laptop gamingowe dadzą radę bez większych problemów bo głównie obciążenie będzie spoczywać na procesorze oraz RAM a nie na GPU.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.