x-kom hosting

Laptop do 3500zł do użytku codziennego i gier

Nafar
utworzono
utworzono

Witam ostatnio postanowiłem sprzedać swój komputer stacjonarny i dołożyć pieniądze żeby kupić laptopa ponieważ z czasem stacjonarny komputer nie służy mi już jak kiedyś, teraz przydałaby się mobilność i możliwość zabrania komputera ze sobą.


Na codzień użytkuję komputer siedząc w internecie i przeglądając różne strony więc stawiam w laptopie na szybkość, czasem pogrywam w różne gry zazwyczaj online więc nie mają tak wielkich wymagań choć nie ukrywam zależy mi na dobrych FPS'ach w takich grach bo nie da się grać gdy gra się ścina. Od czasu do czasu pogrywam w gry o wysokich wymaganiach graficznych(np. Far Cry, Outlast itp.) ale do takich gier wystarczą mi ustawienia low/medium ponieważ wielkiej różnicy mi to nie robi byleby tylko gra chodziła płynnie na tym komputerze i nie łapała ścinek.

 

Przede wszystkim na sam początek powiem, że potrzebuję laptopa na długie lata, interesują mnie tylko laptopy Dell i Lenovo, ponieważ wiem, że te laptopy są mało awaryjne i wytrzymałe na lata znając to z poleceń ludzi i z własnych obserwacji. Minimum w laptopie? Nie jestem specjalistą nawet nie amatorem więc jeśli ktoś może coś poradzić lub zasugerować lepsze rozwiązanie to bardzo dobrze ale moim zdaniem minimum na pewno będzie:

  • Procesor: Wydaje mi się, że czterordzeniowy procesor np. Intel Core I5 będzie tutaj dobrym rozwiązaniem, ponieważ I7 nie byłbym w stanie wykorzystać chociaż nie wiem co mam myśleć o jakiejś dobrej I3 lub jakimś tańszym ale równie dobrym AMD.
  • RAM: Przede wszystkim 8GB dobrego ramu to podstawa innej opcji tutaj nie widzę.
  • Dysk twardy: 1TB to już minimum dzisiejszych czasów tak uważam, ale zależałoby mi żeby laptop posiadał dysk SSD bo wiem że bardzo przyspiesza komputer a na szybkości właśnie mi zależy.
  • Płyta główna/Karta graficzna i inne podzespoły: Tutaj zdaje się na czyjąś pomoc bo w tym temacie jestem zielony kompletnie.
  • System: Najlepiej byłoby kupić laptop bez wgranego systemu bo to dodatkowe koszty a tego chcę uniknąć chyba że nie ma innej opcji to z obojętnie jakim systemem.
  • Przekątna ekranu: Na ten podpunkt odpowiem krótko, im większy ekran tym lepszy(najlepiej matowy)
  • Napęd optyczny: Filmów nie oglądam wiec BluRay nie potrzebny, najprostszy możliwy napęd do odczytywania prostych płyt i gier.

 

Proszę o jak najszybszą pomoc i z góry za nią dziękuję.

Youki
komentarz
komentarz
26 minut temu, Nafar napisał:

Lenovo, ponieważ wiem, że te laptopy są mało awaryjne i

Trochę oksymoron (Thinkpady to co innego), poza tym zależy jak się trafi. :)

 

Nafar
komentarz
komentarz

Najbardziej byłbym właśnie za Dellem ale to droga inwestycja i wiem ze za ta sama cenę co dell mogę kupić Lenovo na lepszych częściach. Co do awaryjności z dwojga złego lepiej w te stronę haha :D Wole Lenovo niż HP czy Toshibe ale dokładnie tak jak mówisz zależy co trafisz :)

krystian922
komentarz
komentarz

Lenovo Legion Y520 https://www.morele.n...00egpb-1309946/

+Procesor: Intel Core i5-7300HQ
+Pamięć RAM 4 GB rozszerzalne do 32GB
+GeForce GTX 1050 2GB
+HDD 1TB
+Matryca matowa
+FullHD
+IPS 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.