x-kom hosting

Problem z wolnym internetem, pobieraniem filmów

Noloco
utworzono
utworzono

witam tak jak w tytule problem polega na ściąganiu, wczytywaniu filmów w internecie strony wolno się ładują. Internet mam po wi fi TP-Link model router TL-WR841N. Router mam dosłownie pokój obok za ścianą laptop pokazuje mi siłę sygnału znakomitą. Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest przyczyna tak wolnego łącza?

Dodam zdjęcia ze speed testu aby ułatwiło to może jakąś pomoc...

łącze.png

łącze 2.png

politolog
komentarz
komentarz

Podłącz router na kablu do laptopa i wtedy sprawdz . 

Noloco
komentarz
komentarz

Witaj zrobiłem tak jak napisałeś na początku odłączyłem router od modemu internetowego ( router wi fi > laptop ) zero sygnału, następnie podłączyłem modem internetowy z którego mam telewizje oraz internet do laptopa wynik zszokował mnie pozytywnie podeśle zdjęcia.

 

W takim razie mam uszkodzony router wi fi czy są jakieś filtry na nim? Wiem że routery zawsze mają jakieś straty w przesyle nie wielkie ale mają, a kupiłem specjalnie router abym mógł korzystać z internetu bez przewodowo...

 

 

1.jpg

2.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Postaw laptop metr od routera, połącz się przez wifi i wtedy ponów test.

Noloco
komentarz
komentarz

Postawiłem laptop metr od routera i ponownie wyniki testu są jak za pierwszym razem

 

 

2.jpg

3.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zainstaluj ten program: https://www.dobreprogramy.pl/NetSpot,Program,Windows,70847.html

Wrzuć tutaj screen z siły sygnału swojej sieci, identycznie jak na tym screenie:

 

g_-_-x-_-_s_70847x20160229144941_0.png

Noloco
komentarz
komentarz

Witam pierwszy screen podsyłam metr od routera, drugi screen zrobiłem z laptopem w pokoju tam gdzie stacjonuje.

1.png

23.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jaki masz Windows ? Podaj model karty wifi w laptopie ?
 Czy na innych urządzeniach wifi także chodzi tak wolno ?

Noloco
komentarz
komentarz

Mam Windows 7 64-bit. karta wi fi w laptopie Atheros AR9002WB-1NG

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Na innych urządzeniach bezprzewodowych także jest tak wolno ?

Noloco
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, na moim laptopie oraz drugim laptopie wolno działa, tablet i telefon gdy ściągam też wolno pobiera po wi fi oczywiście

Edytowane przez Noloco
gamex
komentarz
komentarz

 1. Wiec spróbuj moze dac ustawienia fabryczne 2.Moze masz kogos znajomego kto ci udost ruter do przetestowania  

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

No dobra, ale czy wykonywałeś testy prędkości tylko gdy sam korzystałeś z neta ? Poza tym, profilaktycznie zmień hasło w routerze do sieci wifi, oraz do samego routera.

Noloco
komentarz
komentarz

No więc tak... dałem ustawienia fabryczne routera następnie wgrałem z płyty jeszcze raz sterowniki i zainstalowałem router, utworzyłem hasło i wykonałem test prędkości ogólnie jestem zadowolony... jednak dodatkowe pytanie czy jest to normalne korzystając z WI-FI że prędkość pobierania spadła mi o połowę ? Ze 150 Mb/s na 65 Mb/s ?1.thumb.jpg.5186d164a7b4771576e651078b30e6a0.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten TP-Link ma wifi w technologii 'n' do 300mbps. W idealnych warunkach nie wiem czy nawet osiągnął byś 100mbps. Poza tym twoja karta wifi także musi obsługiwać odpowiednie prędkości.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.