x-kom hosting

Antywirus na XP

Gość
utworzono
utworzono

Może mi ktoś podpowie jaki ściągnąć darmowy antywirus na system XP, mam Kingsofta ale nie działa update i nie mogę ściągnąć aktualizacji.

rafalluz
komentarz
komentarz

Szczerze, na tym etapie komputer z XP powinien być odłączony do neta, jeśli istnieją jakieś luki, które nie będą załatane, żaden antywirus nie pomoże.

Gość
komentarz
komentarz

Człowieku mam XP już kilkanaście lat, wszystkie łatki które dotąd wyszły były instalowane. I powiem Ci szczerze że przez ten okres czasu nie złapałem żadnego wirusa ani nic podobnego więc antywirus spełnia swoją rolę. Wiem że to już trup ten XP ale bo już nic na niego nie wychodzi, ale antywirus nadal na pewno spełnia swoją rolę mimo iż to jest XP.

franczakr
komentarz
komentarz

Nie spełnia swojej roli, bo w Windows XP jest pełno dziur, których już nie naprawiają, a dzięki którym można przejąć kontrolę nad komputerem. Te luki cały czas są wykrywane, a w takim XP w przeciwieństwie do Win10 nie ma już aktualizacji, które je naprawią. Cały czas chodzi mi o luki, których antywirus nie jest w stanie naprawić, a które mogą przepuścić np. ransomware, które zaszyfruje cały dysk twardy.

Darek12
komentarz
komentarz

Pierwsza rzecz, to zmiana XPeka na coś nowszego. 
U mnie dobrze się sprawuje gdata IS, możesz spróbować triala, bo na starszym sprzęcie tez dobrze działa.
Ale pierwsze to nowy windows- taka moja rada.

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Panowie, jak ktoś do tej pory siedzi na XP, to widocznie ma ku temu powód, więc skończcie się przekrzykiwać z tą wymianą systemu. A XP jest nadal aktualizowany, ale tylko u instytucji, które za to dodatkowo płacą. Da się to obejść i włączyć te aktualizacje także u siebie, ale to już sugeruję, by samemu poszukać - informacji w sieci jest pełno. Poza tym jak była afera z WannaCry i NotWannaCry, to Microsoft WYPUŚCIŁ ŁATKI DO XP, dla wszystkich użytkowników - sam na swoich XPkach (mam dwa, łolaboga!) to instalowałem. W każdym razie, prawdą jest, że XP bez nowych aktualizacji jest dziurawy jak sito, ale świadome korzystanie z sieci znacznie zmniejsza ryzyko zainfekowania systemu (choć oczywiście nie eliminuje go).

 

A antywirus? Korzystałem na XP z Aviry, ale zaczęła mnie denerwować ilość reklam. Zmieniłem na AVG, który wydaje się być nieco skuteczniejszy, ale ostatnio też "raczy" mnie wyskakującymi okienkami z ofertami specjalnymi. Tak czy owak, myślę że AVG można spokojnie przetestować.

Edytowane przez FrogsterPL

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.