x-kom hosting

Problem z wpuszeniem strony do sieci

neptun
utworzono
utworzono

nie widze szablonu swojej strony w sieci z zewnatrz choc mam juz domene dzialajaca na No-IP

a serwer prywatnie postawiony dzieki programowi Webserv (w zestawie Konsola MySQL, MySQL Control, phpMyAdmin, CesarFTP, No-IP )

kiedy mam wszystko wlaczone i wpisujac adres strony http://www.neptun-oferty.myftp.biz , wyskakuje mi strona tak jak na 1 zalaczniku,

za to kiedy wpisuje ftp://(tutaj moj wewnetrzny adres IP) , wyskakuje mi juz wszystko co zamiescilem na serwerze FTP tak jak na zalaczniku 2 a po kliknieciu tam zakladki "index" wyskakuje mi szablon strony lecz z bledami tak jak na 3 zalaczniku,

z kolei kiedy wpisuje w przegladarke "localhost" lub wpisue wylacznie moj wewnetrzny IP (bez poczatku " ftp:// " ) , wyskakuje mi prawidlowo szablon strony tak jak powinien sie wyswietlac co pokazuje zalacznik nr 4 (prosze porownac zalaczniki 3 i 4, czesc grafik nie wiedziec czemu nie zechciala sie zaladowac a wszystkie ss'y zrobilem w tym samym czasie nic nie grzebiac w programach)

mam do dyspozycji MySQL ale nawet go nie wlaczalem bo nie wiem do czego tak naprawde moze mi posluzyc

podsumowujac, nie mam pojecia jak podczepic juz zarejestrowana domene pod moj serwer i nie chce by wszystko wyswietlalo sie jak baza danych jak za zalaczniku nr 2, tylko zeby po wpisaniu adresu odrazu wyswietlila sie strona

czy ktos jest w stanie temu podolac?

zalacznik nr 1.png

zalacznik nr 2.png

zalacznik nr 3.png

zalacznik nr 4.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak odpaliłeś index.html zdalnie z serwera FTP, to wydaje mi się, że zmieniła się ścieżka pliku, na przykład, na c:/users/kowalski/.... A że nie masz tam reszty plików strony, to jest ona niekompletna. Natomiast gdy otworzyłeś stronę przez localhost, to połączyłeś się z serwerem www, który zachował prawidłową ścieżkę do całego katalogu strony.

 

MySQL, baza danych przechowuje spore ilości informacji. Na przykład strony CMS, fora internetowe posiadają mnóstwo informacji, które najlepiej jest trzymać w bazie danych, dla szybkiego dostępu. Gdyby posty z tego forum zapisywane były do pliku zamiast do bazy danych, to przeglądanie tego forum mogło by być bardzo problematyczne.

 

Teraz sprawa no-ip. Jeśli założyłeś konto na portalu no-ip, to nie znaczy, że zwalnia cię to z posiadania publicznego IP. Usługi typu dynamiczny DNS, są pomocne TYLKO jeśli posiadasz dynamiczny i publiczny IP. Powiedz od kogo masz neta, to sprawdzimy czy masz publiczny IP.

Jeśli nie masz publicznego IP, to twoje usługi są nie osiągalne z Internetu.

neptun
komentarz
komentarz (edytowane)

znam juz problem z blednym wyswietlaniem sie strony, wszystko wczytywane bylo z tej samej sciezki, problem polegal na tym ze pliki czesciowo byly zapisane w html a reszta w notatniku na rozszerzeniu .css przez co webserv wyswietlal wszystko prawidlowo a serwer ftp mial problem z odczytaniem plikow .css 

 

MySQL pewnie nie bedzie w najblizszym czasie mi potrzebny bo uzytkownicy nie beda miec mozliwosci tworzenia danych na stronie

 

co do no-ip to wyglada to tak ze programik od no-ip wykrywa moje publiczne ip i przypisuje co 5 minut domene nowemu ip publicznemu gdyby te sie zmienilo

opisze jak problem wygladal od poczatku:

no-ip prawdopodobnie dzialal i nadal dziala sprawnie bo kiedy wpisywalem adres swojej strony w przegladarke to wyskakiwala mi strona do logowania sie na router prawdopodobnie mojego dostawcy uslugi internetowej bo moj router to nie byl napewno, kiedy zglosilem problem do dostawcy to zapewniono mnie ze mam publiczny ip co sam widze dzieki no-ip i powiedziano mi ze problem polegal na poprzestawianiu portow czym sie oni zajeli i od tamtego czasu nie ladowala mi sie juz strona logowania na router tylko strona w takim stanie jak w powyzszej wiadomosci na pierwszym zdjeciu

podsumowujac, teraz nie wiem czy zle ustawili porty czy calkiem sie pomylili i to nie byla sprawa portow, jest tez mozliwosc ze moze cos byc u mnie nie tak ale na pierwszy rzut oka uwazam ze u mnie wszystko jest tak jak nalezy zeby bylo widac przynajmniej to co ftp daje rade wyswietlic

 

Edit: Dostawca uslugi internetowej to http://www.strowgernet.pl/

Edytowane przez neptun
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Skoro przekierowują do ciebie porty, to musisz teraz przekierować porty na swój komputer. Podaj model routera jaki posiadasz.

neptun
komentarz
komentarz

router jest firmy   ZyXEL

model:    nbg-418n v2

znalazlem kolejny problem bo nie moge zalogowac sie na router (jak na zdjeciu) choc wczesniej mialem mozliwosc, nie wiem teraz czy to wina operatora sieci, czy moja,

jesli bede pamietac to w najblizszym czasie sprobuje sie skontaktowac z pomoca techniczna mojego operatora, wyjasnie problem i zrobie edit w tej sprawie5973999d4afe7_Beztytuu.thumb.jpg.7580f40665dd5f34ed5de865b70583ae.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Odłącz kabel z portu WAN Zyxel'a i wtedy spróbuj wejść na stronę konfiguracyjną. Jeśli dalej nic, to spróbuj na innej przeglądarce i odłącz router od kontaktu, podłącz ponownie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.