x-kom hosting

Pomoc w wyborze uniwersalnego laptopa do 3800 zł

Aliant
utworzono
utworzono (edytowane)

Proszę o pomoc w wyborze laptopa. Do wyboru są dwie konfiguracje tego samego sprzętu - Lenovo Legion Y520.

  • Konfiguracja 1

- procesor Intel i5-7300HQ

- karta graficzna GeForce GTX 1050-4GB DDR5

- dysk twardy 1TB HDD 7200obr + 256GB SSD M.2

- pamięć RAM 8GB SO-DIMM DDR4, 2133MHz

- Windows 10

  • Konfiguracja 2

- procesor Intel i7-7700HQ

- karta graficzna GeForce GTX 1050-4GB DDR5

- dysk twardy 1TB HDD 7200obr

- pamięć RAM 8GB SO-DIMM DDR4, 2133MHz

- Windows 10

 

Jak widać różnica tkwi w procesorze (i5 w konfiguracji nr 1 i i7 w konfiguracji nr 2) oraz dodatkowym dysku SSD (w konfiguracji nr 1). Różnica cenowa między nimi jest nieznacząca i zamyka się w kwocie ok. 3800 zł.

Edytowane przez Aliant

franczakr
komentarz
komentarz

Weź z SSD bo inaczej to lipa z szybkością nieważne, że procek lepszy, chyba że w najbliższym czasie dokupisz SSD do tego z i7

Krystian0
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie warto inwestować w lenovo - z własnego doświadczenia Ci to mówię.

 

W tej cenie możesz zarówno kupić MSI GL62M i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050 FHD a w niedalekiej przyszłości dokupić dysk SSD na złącze m.2 :)

Alternatywą do MSI jest Dell Inspiron 7567 i5-7300HQ/8G/1000/Win10 GTX1050 który ma już system windows :)

 

MSI / DELL / ASUS - w te marki bym celował przy takiej kwocie.

Za żadne skarby w tym przedziale kwotowym nigdy bym nie wybrał lenovo... Są mocniejsze, lepsze i stabilniejsze konfiguracje

Edytowane przez Krystian0
Aliant
komentarz
komentarz (edytowane)

Kwota jest nieprzekraczalna z uwagi na kwestie dofinansowania zewnętrznego. Moje warunki to GeForce GTX 1050-4GB, dodatkowy dysk SSD i Windows na pokładzie. Jest zatem jakaś alternatywa dla Lenovo z takimi opcjami w tej cenie (do 3800 zł)?

Edytowane przez Aliant
Aliant
komentarz
komentarz

Tak myślałem - w tej kwocie cenowej wydaje się, że nie ma alternatywy dla Lenovo z tymi podzespołami.

Sobiepan
komentarz
komentarz

Tutaj masz wyprzedaż 

http://www.komputronik.pl/product/386948/asus-rog-strix-gl553vd-fy033.html

 

I potwierdzam kolegę nie warto iść w Lenovo, chyba że potem chcesz się denerwować jak coś się popsuje i dochodzić swoich praw później w najgorszym wypadku a najlepszym miesiąc oczekiwania na laptopa, podziała kilka miesięcy i znów to samo :D 

Aliant
komentarz
komentarz

Dziękuję za propozycję, choć nadal nie jest ona konkurencyjna dla Lenovo - brak w tej ofercie systemu i dodatkowego dysku SSD. Powiedzcie proszę - jaki konkretnie problem jest z marką Lenovo? Chodzi o jakieś problemy z serwisem gwarancyjnym? Pytam szczerze, ponieważ nie wiem czy to jest udowadnianie wyższości marki X nad Y, bo mam takie sympatie czy faktycznie stoją za tym poważane argumenty. Korzystałem przez przeszło pół roku z firmowego Lenovo Y70 i nie miałem żadnych zastrzeżeń - stąd i również moja obecna preferencja (zostawiając już na boku fakt, że w tym przedziale cenowym Lenovo w kwestii podzespołów jest nie do pobicia). 

Sobiepan
komentarz
komentarz

Ja miałem y50-70 i laptop przez rok pochodził dobrze, potem się zepsuł i odesłałem do serwisu po miesiącu wrócił do mnie  by po 2 miesiącach paść znowu, odesłałem do serwisu, gdzie stwierdzili, że nie ma szans na naprawę i dostałem kwitka, że albo wymiana na nowy albo zwrot gotówki. Laptopa kupiłem w euro agd i dostałem bezproblemowo zwrot gotówki. Z tego co zauważyłem to w moim wypadku miałem bardzo dużo szczęścia, że serwis nie miał do niczego zastrzeżeń, i nie zrzucił winy na mnie. Ale dla pewności robiłem zdjęcia laptopa przed wysyłką. 

Krystian0
komentarz
komentarz

Uparłeś sie na Lenovo to sobie weź lenovo, jeśli padniesz ofiarą ich serwisu to będziesz tylko sobie pluł w brodę :) 

 

Najlepszym wyborem zawsze jest i będzie DELL pod względem oferowanej naprawy D2D (gwarancja NBD)

Besesumber
komentarz
komentarz
Dnia 4.07.2017 o 12:53, Aliant napisał:

Dziękuję za informację. Pojawiły się na horyzoncie jeszcze dwie ewentualności:

Co o tym myślicie w kontekście alternatywy dla przedstawionego Lenovo?

Drogo wychodzi za HP OMEN teraz jest w promocji w x-kom https://www.x-kom.pl/p/347075-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-6300hq-8gb-256ssd-win10-gtx960m.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.