x-kom hosting

Router jako repeater - jakość

Bartiii95
utworzono
utworzono

Zastanawiałem się nad podpięciem drugiego routera, bo słabo w niektórych miejscach z zasięgiem wifi. Zastanawiam się, czy jeśli komputer nie będzie podłączony bezpośrednio do głównego routera, tylko do drugiego, czy będą jakieś spadki w wydajności?

politolog
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Bartiii95 napisał:

Zastanawiam się, czy jeśli komputer nie będzie podłączony bezpośrednio do głównego routera, tylko do drugiego, czy będą jakieś spadki w wydajności?

Jak nazywa sie twój router ? ile masz pieniędzy do wydania ? Jakiego usługodawce internetu masz ? 

Bartiii95
komentarz
komentarz

główny to tp-link TL-WR841N / TL-WR841ND, stary to WR543G

póki co nie zagłębiałem się w możliwości, czy mogą pełnić funkcję repeatera, jedynie chcę się zorientować czy komputer nie będzie miał w razie czego spadków wydajności, bo nie mam możliwości ciągnąć kolejne 20m kabla przez 2 ściany, nawet by mi się już w listwie przypodłogowej nie zmieścił

politolog
komentarz
komentarz
12 godzin temu, Bartiii95 napisał:

póki co nie zagłębiałem się w możliwości,

Jak mam coś ci konkretnie polecić to określ  czego chcesz . Vide zasięg WIFI i podaj budżet . 

Bartiii95
komentarz
komentarz
5 godzin temu, politolog napisał:

Jak mam coś ci konkretnie polecić to określ  czego chcesz . Vide zasięg WIFI i podaj budżet . 

O zasięg wifi mi nie chodzi, bo jesli postawie repeater to wystarczy mi juz w kazdym wypadku

chodzi mi o to, czy komputer nie bedzie mial zmniejszonej wydajnosci internetu, jesli bedzie podlaczony do repeatera

czy zaden z moich routerow nie moze pelnic funkcji repeatera?

  • 2 tygodnie później...
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

A jaką masz prędkość Internetu ?

  • 2 miesiące później...
Bartiii95
komentarz
komentarz

6Mb

 

przepraszam ze taki odkop, ale myslalem ze temat umarl

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten WR543G pracuje w trybie g, więc powinien dać sobie radę z transferem 6mbps, jeśli sygnał będzie w miarę dobry. Oczywiście ping może nieco wzrosnąć. Czy ten WR543G może służyć jako most WDS ? Tak, może, ale z tego co zrozumiałem w tym trybie musisz przestawić zabezpieczenia na WEP. Tutaj masz instrukcję: http://static.tp-link.com/resources/software/2008716160729.pdf

 

Edytowane przez MasterYoghourt
Bartiii95
komentarz
komentarz

Nie mam dostępu do tego linku

 

Próbowałem to ostatnio podłączyć, ale nie dostawałem internetu od tego drugiego routera

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Teraz działa.

Bartiii95
komentarz
komentarz

Dalej

 

  • Code: AccessDenied
  • Message: Access Denied
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Tutaj masz stronkę pomocy dla tego modelu, kliknij w niej link UserGuide:

http://www.tp-link.com.pl/download/TL-WR543G.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.