x-kom hosting

Entering save mode - problem z monitorem?

Polsza
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie. Mam niemiły problem ze swoim sprzętem. Otóż oddałem swój komputer do serwisu, w celu przełożenia podzespołów ze starej i ciasnej obudowy, do czegoś większego, komputer wraca do mnie kilka dni później, podłączam go do zasilania, itp., itd., aż nastąlił moment kiedy podłączyłem kabel HDMI do karty graficznej. Uruchamiam komputer i ku mojemu zaskoczeniu na monitorze pojawia się komunikat o treści: "entering save mode" po czym następuje wyłączenie monitora. Kiedyś miałem podobny problem, kiedy omylnie umieściłem kabel w błędnym porcie. Teraz próbowałem chyba wszystkiego. Iść z komputerem do serwisanta i wyjaśnić sprawę? Pozdrawiam.

 

Specyfikacja: 

-Procesor: Intel Core i3 - 6100 @ 3.70 GHz

- Karta graficzna: AMD Radeon R7 370 Series 2GB

- Płyta główna: ASRock H110M - HDS

- Zasilacz od Corsair VS450

 

-Monitor firmy Dell, rano uzupełnię nazwę modelu.

Edytowane przez Polsza

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź czy dodatkowe zasilanie do karty graficznej jest podłączone

Polsza
komentarz
komentarz

Oczywiście że jest. Na zasilaczu od monitora widnieje zeielone światełko, wszystko podłączone jest identycznie jak przed wizytą w serwisie. Ehh...

Chyba jednak zapakuję komputer i zawiozę go spowrotem do sklepu. Spróbuję wytłumaczyć facetowi problem.

Youki
komentarz
komentarz

Problemem nie jest monitor, on nie dostaje sygnału od karty więc przechodzi w stan oszczędzania energii co by Ziemia nie płakała.

Zasilanie 8 PIN EPS dobrze dociśnięte, karta dobrze do slotu PCI-E włożona?
BIOS restartowałeś?

Sprawdzałeś czy na zintegrowanym układzie graficznym jest obraz?

  • Dobra wypowiedź 1
Polsza
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie obrazu nie ma nawet kiedy podłączam HDMI do zintegrowanego układu. Z biosem nie mialem stycznosci, wszystko załatwiał serwisant. Tymbardziej wewnątrz przy karcie graficznej. Skoro coś nie gra z komputerem, to chyba nie warto dodatkowo brać monitora do serwisu?

 

Btw. Na karcie również widnieje zielona dioda, komputer przy uruchamianiu nie wydaje żadnych dźwięków. Żadnego "peep", ani nawet sygnału uruchamianego Windowsa.

 

Edycja: kiedy podłączyłem kabel HDMI do laptopa, ten znowu wyświetlił monit, tzn. "Entering save mode". Zabieram komputer wraz z monitorem do tego samego serwisu, mam nadzieję że tym razem to coś zdziała.

 

Wróciłem z serwisu, rzekomo wysunęła się kość RAM. Podłączę komputer i zobaczymy czy to rzeczywiście była prawda.

Edytowane przez Polsza
Youki
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Polsza napisał:

Właśnie obrazu nie ma nawet kiedy podłączam HDMI do zintegrowanego układu.

Dobra, tylko czy wyciągnąłeś wcześniej kartę graficzną za złącza PCI-E i zrestartowałeś BIOS?

BIOS restartujesz poprzez wyciągnięcie baterii z płyty głównej na kilka chwil.

 

3 godziny temu, Polsza napisał:

Podłączę komputer i zobaczymy czy to rzeczywiście była prawda.

Też jest taka opcja, aczkolwiek nie ma opcji by się wysuneła, jeśli od początku by była dobrze dociśnięta. :) 

  • Dobra wypowiedź 1
Polsza
komentarz
komentarz

Dobra. Sytuacja skonczona. Rzekomo winowajcą była niedociśnięta kość RAM. W co mi osobiście nie chce się wierzyć. Tak czy inaczej serwisant załatwił sprawę. Dziękuję i pozdrawiam Youki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.