x-kom hosting

Czy to będzie działało

oneshotMONSTER
utworzono
utworzono

Jeśli będę miał komputer z Intel Core i5-7500 + MSI GeForce GTX 1070 ARMOR OC to czy będzie jakiś bottleneck czy coś w tym stylu? W grach typu :gta 5, wiedźmin 3 ,crysis 3 ,battlefield 1,4,hardline, cs go, lol,gta 4 , ARK survival.

Youki
komentarz
komentarz

Działać będzie, względnie OK, a pod jaką rozdzielczość to będzie/

oneshotMONSTER
komentarz
komentarz

Full hd

Youki
komentarz
komentarz

CPU już posiadasz?

Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

Ten CPU będzie ograniczać kartę choćby w BF1 i ogólnie w większości tytułów sieciowych. Chyba że masz monitor 60Hz i będziesz grać z VS (czyli blokadą na 60FPS) - wtedy nie powinno być żadnych problemów z ograniczaniem wydajności przez procesor. 

oneshotMONSTER
komentarz
komentarz

Ogólnie nie posiadam chwilowo nic, poza starym kompem z prockiem q6600..

Przez ile lat taki komp będzie ciągnął tytuły w 60 klatkach minimum? na najwyższych oczywiście

Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

Jak to ma być zakup na lata to biorąc pod uwagę dzisiejsze trendy poszedłbym w stronę i7-7700 (bo Ryzeny nadal nie mają zbyt przewidywalnej wydajności). 

 

Karta obecnie jest powiedziałbym z zapasem do FHD i kolejne 2 lata powinna poziom tych 60FPS trzymać w nowych tytułach. 

oneshotMONSTER
komentarz
komentarz (edytowane)

A czy jakbym zamiast tego procka wstawił i5 6600k  to czy z tą kartą graficzną uciągnął by to zasilacz Corsair VS Series 80 PLUS? i czy ten 6600k pasowałby do płyty głównej MSI B250M PRO-VDH?

EDIT:Jaki przyrost wydajności bym zyskał? czy wyelminowałbym bottleneck w tytułach typu bf 1?

Edytowane przez oneshotMONSTER
Youki
komentarz
komentarz

6600K nie podkręcisz na B250 więc to nie ma sensu.

Poszukaj użwanego I7 6700 za 1000 zł

Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

Na płycie B250 nie będzie praktycznie żadnej różnicy pomiędzy i5-6600K a i5-7500. Co więcej wtenczas potrzebować będziesz również chłodzenia gdyz i5-6600K nie posiada żadnego w zestawie. Także taka zamiana nie ma sensu. 

oneshotMONSTER
komentarz
komentarz

Zatem mógłbym prosić o złożenie jakiegoś komputera na morele net wraz z usługą montażu. Do grania, tak do max 4100 zł

Youki
komentarz
komentarz

W te 4100 zł wchodzi już GTX 1070? Obecnie w tej cenie cieżko będzie złożyć zestaw z tą kartą.

oneshotMONSTER
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie wiem, ceny niestety podskoczyły, poprostu chce żeby ktoś mi złożył cały komp do sumy max 4100 zł. bo chciałbym wiedzieć co w tej cenie moge mieć... nie wiem czy nie dać na wstrzymanie i nie poczekać aż karty graf stanieją...

Edytowane przez oneshotMONSTER
Wojciech Spychała
komentarz
komentarz (edytowane)

Poniżej 4500 nie ma szans na (sensowny) zestaw z GTX 1070. Mogę Ci zaoferować za 4440zł komputer (u nas w Komputroniku zmontowany) o takiej specyfikacji:

 

Obudowa SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black;

Zasilacz: Corsair CX450M CP-9020101-EU;

Dysk: WD Blue 1TB;

Płyta głóna: ASUS H110M-K;

Procesor: Intel Core i5-7500;

Pamięć: GOODRAM IRDM 8GB biały [1x8GB 2400MHz DDR4 CL 15-15-15 1024x8 DIMM];

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8GB GDDR5 VR Ready

 

Pokrótce opisując ten zestaw - funkcjonalna i solidna obudowa, zasilacz z zapasem a do tego na porządnym przetworniku, niestety tylko dysk HDD (z czegoś trzeba było w budżecie zrezygnować  - może w przyszłości dokupisz SSD), podstawowa płyta główna obsługująca procesory intela 6 i 7 generacji Core. Jedna kość RAM, aby móc w przyszłości dokupić druga w razie potrzeby (płyta posiada tylko 2 sloty). Procesor i5 tak jak wyżej pisałem - nie jest zbyt przyszłościowy a w sieciowych grach może nawet ograniczać kartę. No i na koniec karta GTX 1070 ze sporym zapasem wydajności do rozdzielczości w jakiej pisałeś że chcesz grać. 

 

Jeżeli ma być w budżecie to pozostaje zamiana karty na GTX 1060 6GB - wtedy nawet i7 można próbować wsadzić do takiego zestawu. Taki zestaw zakładał by wymianę karty za te 2 lata najdalej za to procesor myślę że posłuży pewnie i z 5 lat zanim poczujesz że go brakuje :)

 

 

 

Edytowane przez Wojciech Spychała
oneshotMONSTER
komentarz
komentarz

A jak by wyglądało to z gtx 1060?

Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

W cenie 4050zł mogę zaoferować zestaw jak wyżej, z tą różnicą, że procesor będzie i7-6700 i karta MSI GTX 1060 6GB (GTX 1060 6G OC).

oneshotMONSTER
komentarz
komentarz

Dobrze dziękuje zastanowię się nad kupnem. O ile się da temat można zamknąć

wielimek
komentarz
komentarz

witam mam problem podlaczylem sluchawki logitecha i pobralem do nich strerowniki  po w graniu wszystkiego widzeze kamerka naskaipie nie odpala  jaka moze byc przyczyna tego

Youki
komentarz
komentarz

Załóż własny temat.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.