x-kom hosting

Poszukuję podzespołów komputera (3000-4000)

Veris323
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich :)
Chciałbym odświeżyć obecny komputer więc proszę o poradę z racji tego że długo nie siedziałem w tym temacie, nie wiem co obecnie się dzieje na rynku :) 
Przeznaczenie to głównie GRY, rzeczy które chciałbym ZOSTAWIĆ to:
- Monitor (Samsung HDTV TA550 24")
- Obudowa (ANTEC
 Eleven Hundred, oczywiście wymienię dwa główne wentylatory ;))
- ??Zasilacz?? (OCZ StealthXStream 2 700W 80+, posiadam go około 5 lat, regularnie czyszczony i aż za dobry na obecny sprzęt - pytanie czy zmieniać go również czy zostawić ???)

Prosił bym doświadczone osoby o pomoc w doborze poniższych części:
- Płyta Główna
- Procesor (wolał bym Intel)
- Grafika
- Dysk twardy (obecnie posiadam HDD 500GB)
- Chłodzenie procesora (zawsze wymieniałem fabryczne chłodzenie na wydajniejsze - większy radiator)
Budżet: 3000-4000tyś.zł

Czekam na propozycje oraz cenne uwagi. Komputer chciałbym finalnie złożyć w przeciągu 2-3 miesięcy od teraz.

Edytowane przez Veris323

Youki
komentarz
komentarz

Zasilacz jak sprawny to zostaw.

Umiesz podkręcać procesor?

Godzinę temu, Veris323 napisał:

Komputer chciałbym finalnie złożyć w przeciągu 2-3 miesięcy od teraz.

To dobrze, bo teraz GPU nie opłaca kompletnie się kupować przy takich cenach.

Veris323
komentarz
komentarz

@Youki Zasilacz jak najbardziej sprawny. Co do podkręcania procesora rozumiem że chcesz nawiązać do wydajniejszego chłodzenia ;) Niestety nie umiem podkręcać chociaż pamietam że jakas tam wiedze kiedys zgłębiałem na ten temat. 
Co do GPU to chyba masz na myśli procka od grafiki ? CPU i GPU chyba jest

Youki
komentarz
komentarz
7 minut temu, Veris323 napisał:

Co do podkręcania procesora rozumiem że chcesz nawiązać do wydajniejszego chłodzenia

Ogólnie pytam.

7 minut temu, Veris323 napisał:

Co do GPU to chyba masz na myśli procka od grafiki ?

Chodziło mi o samą, dedykowaną kartę graficzną, bo te, które teoretycznie są w Twoim budżecie zainteresowania mocno podrożały ze względu na zwiększony popyt, do tego niewielka dostępność więc warto poczekać.

Veris323
komentarz
komentarz

@Youki Dzieki za odp., skoro piszesz że lepiej poczekać ze względu na cene/dostępność grafiki to tak będzie, mi na rękę spokojnie odłoże sobie $ ;)
Mam jeszcze pytanie, jeśli już czas nadejdzie to lepiej części zamawiać przez internet czy na giełde jechać (zawsze robiłem to na giełdzie) czy kompletnie nie ma różnicy ?
 

Youki
komentarz
komentarz

Przez internet.

 

Veris323
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak więc temat do zamrożenia, odezwę się na kilka dni przed zakupem :)

Edytowane przez Veris323
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.