x-kom hosting

Zestaw monitor + telewizor (zrobienie smart tv)

brodwailer
utworzono
utworzono

Cześć. Obecnie mam dosyć leciwy komputer z monitorem  19cali i ten zestaw stoi na stole w pokoju (przy kanapie) wiadomo wszystkie kable wystające z tyłu kompa i monitora są widoczne i po prostu szpecą cały pokój. Pomyślałem o kupnie telewizora (zwykłego, bez smart tv) i miałoby to wygladać tak, że w końcu kupię biurko i tak jak u normalnych ludzi komp będzie pod biurkiem, monitor na  biurku (do grania w gry, pracy na nim i przeglądania neta), a tv miałby wisieć na ścianie niedaleko monitora i miałby służyć do oglądania filmów z ipli, netflixa, youtuba itd.

Gdybym siedział przy biurku to nie potrzebowałbym telewizora, ale przy oglądaniu filmu z dziewczyną jest to kłopotliwe (i mało wygodne rozwiązanie).

Więc pytania - czy to w ogóle ma sens?

 

Specyfikacja mojego rupiecia:

Płyta: gigabyte ga-g31m-es2c

4GB ram

Procesor: intel Core 2 Duo CPU E7600 @ 3.06  3.07 GHz

Win 7 32bit

Dysk: ST3500418AS

Zasilacz: gówniany 500wat

GeForce GTX 650 - (2xDVI, HDMI, Display Port)

Monitor Philips 190c (19cali)

 

Zostawiłbym monitor podłączony pod VGA tak, jak jest teraz, a do portu HDMI podpiąłbym telewizor. Czy tak się w ogóle da?

 

W niedalekiej przyszłości będę wymieniał kompa na zestaw z tego forum - już szukam specyfikacji - 

 

Zestaw za około 1800 zł

 

Procesor:             Intel Pentium G4560 LGA 1151 BOX

Płyta główna:       AsRock H110M-HDV R3.0 LGA 1151 BOX

Pamięć RAM:      GoodRAM Play 8 GB 2400 MHz CL15

Dysk twardy:       Toshiba P300 1 TB 7200 RPM SATA 600

Obudowa:           SilentiumPC Brutus M10 PureBlack

Zasilacz:             SilentiumPC Vero L2 500W

Karta graficzna:  MSI GTX 1050 2 GB OC LUB MSI GTX 1050 Ti 4 GB OC - 1 x wyjście HDMI ,1 x Display Port, 1 x wyjście DVI-D 

 

Nad telewizorem się zastanawiam, pewnie będzie to Samsung minimum 32cale lub maksymalnie 40-43cale.

 

Pytanie - czy takie rozbieżne rozmiary monitora i tv nie będą się w jakiś sposób gryzły?

Chodzi mi o przełączanie monitora żeby grać, a tv żeby oglądać.

Robienie "z dwóch jeden" mnie nie interesuje.

 

Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam!

Youki
komentarz
komentarz
4 godziny temu, brodwailer napisał:

Zostawiłbym monitor podłączony pod VGA tak, jak jest teraz, a do portu HDMI podpiąłbym telewizor.

Tak.

 

4 godziny temu, brodwailer napisał:

czy takie rozbieżne rozmiary monitora i tv nie będą się w jakiś sposób gryzły?

Nie.

 

brodwailer
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Youki napisał:

Tak.

 

Nie.

 

 

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Celuję w Samsungi - podobno mają najniższy input lag, czy to prawda?

Telewizory, które wchodzą w grę to wszystkie modele K (2016) z serii 5/6. 32-40 cali.

Youki
komentarz
komentarz

Ile masz konkretnie do wydania na TV, do jakiego pomieszczenia, czy będzie montaż ścienny oraz czy podłączane będzie kino domowe?

brodwailer
komentarz
komentarz
52 minuty temu, Youki napisał:

Ile masz konkretnie do wydania na TV, do jakiego pomieszczenia, czy będzie montaż ścienny oraz czy podłączane będzie kino domowe?

 

1800zł

Pokój 3,5mx3,5m

Raczej będzie wisiał, acz wszystko się może zmienić

Nie będzie kina domowego

Youki
komentarz
komentarz

Czyli TV nadal tyko do oglądania, bez grania? Bo tam wspominasz o input lag'u.

brodwailer
komentarz
komentarz (edytowane)
10 godzin temu, Youki napisał:

Czyli TV nadal tyko do oglądania, bez grania? Bo tam wspominasz o input lag'u.

 

Mogłbym na nim też grać. 

Obecnie siedzę ok. 80cm od 19calowego monitora (przy biurku). Gdybym zamiast monitora postawił 32calowy tv to automatycznie musiałbym jakoś się od niego odsunąć, nie wspominając o 40calach.

Także wymyśliłem to sobie tak, że na monitorze będę siedział na necie a także grał, a jak wpadną goście to odpalę telewizor i coś tam będziemy oglądać.

 

Edit: Na kino zwyczajnie mnie nie stać.

Edytowane przez brodwailer
Youki
komentarz
komentarz
2 godziny temu, brodwailer napisał:

Edit: Na kino zwyczajnie mnie nie stać.

Tylko pytałem czy masz/planujesz. Do niczego nie zmuszam. :)

 

Szukaj w tej cenie SAMSUNG UE43KU6000 i przy podłączeniu PC zostaw włączoną funkcję UHD Color (menu>obraz>opcje obrazu)
 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.