x-kom hosting

4000- wycena sprzętu do grania

ifrook
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

potrzebuje rady co do wyboru części do komputera żeby wszystko śmigało jak trzeba, będę składał komputer pierwszy raz. Proszę o wszelkie sugestie i propozycje :)

Obudowa komputerowa Fractal Design Define R5 FD-CA biała (musi być ta bo żona mówi że "jak to pudło ma tu stać to musi być ładne")

Intel Core i7

16 GB RAM

jakaś płyta, msi?

karta grafiki  4 gigowa, GeForce GTX
zasilacz do obudowy

dysk twardy SSD

dodatkowe wiatraki lub chłodzenie jeśli jest wymagane

wszystko inne o czym zapomniałem

 

Wspomnę że komputer będzie podłączony do telewizora sony bravia 49 cali przez hdmi

 

Pozdrawiam
 

Edytowane przez ifrook
zapomniałem dodać czegoś jeszcze

Youki
komentarz
komentarz

O jakie konkretnie gry chodzi?
Sama obudowa to już koszt 500 zł. Za 3500 zł nie złożysz sensownego zestawu z I7, wydajną GPU pokroju GTX 1060 (przyjmując normalną cene), dyskiem SSD oraz 16 GB RAM.

ifrook
komentarz
komentarz

To możemy obniżyć jakość, chodzi o gry Prey, gta 4,5, w przyszłości Mount and blade 2. Pozdrawiam

janekosa
komentarz
komentarz

Są tańsze białe obudowy, nie trzeba od razu lecieć w mega wyciszoną (i swoją drogą ogromną) obudowę klasy premium.

Nawet taki NZXT Source 340, a można i taniej..

 

Komputer głównie do gier? W takim przypadku zapomnij o i7, bo to sensu nie ma żadnego, żaden zysk w stosunku do i5, oprócz zysku dla sprzedawcy na fakturze..

 

1 x  NZXT Source S340 (biała)
1 x  Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/
1 x  AsRock H110M-HDV R3.0/intel H110, DDR4, LGA1151/
1 x  GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play Silver
1 x  A-Data SP920 128GB SATA3 (540/160MB/s) MLC
1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

2251 zł

Do tego dorzucasz GTX 1060 6 GB jak ceny znormalnieją, używany GTX 970, lub czekasz na RX570.

 

4-rdzeniowy procesor 7. gen, wystarczająca płyta (poproś w sklepie o aktualizację BIOS przed wysyłką), 8 GB RAM w 1 kości z możliwością przyszłej rozbudowy, żywotny dysk SSD na system na kościach MLC, do tego 1 TB HDD na dane i gry. Zasilacz z zapasem mocy, 5-letnią gwarancją i dobrymi regulacjami napięć. bardziej kompaktowa, bardzo dobrze wykonana obudowa (oczywiście biała) z piwnicą na zasilacz i dyski. 

Youki
komentarz
komentarz

Teraz o GTX 1060 6 GB nie myśl nawet. Poczekaj kilka tygodni z nadzieją, że wrócą do normalnego pułapu cenowego.

OC oznacza, że karta została fabrycznie podkręcona przez producenta.

ifrook
komentarz
komentarz

a co się stało że poszły do góry te karty?

a ten GTX 970?

Youki
komentarz
komentarz

970 to tylko używki obecnie, ale też cięzko w rozsądnej cenie coś dostać.

 

ifrook
komentarz
komentarz

Podsumowując

1 x  NZXT Source S340 (biała)
1 x  Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/
1 x  AsRock H110M-HDV R3.0/intel H110, DDR4, LGA1151/
1 x  GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play Silver
1 x  A-Data SP920 128GB SATA3 (540/160MB/s) MLC
1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
1 x 

Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

+  GTX 970 ( z alegro kupie)

 

1.Będzie kompatybilne i wszystko będzie pasować? jakieś wentylatory chłodzenia(wolałbym się obyć bez tych bajerów)?

2.Czy jest sens kupować win 7? Mam na lapku i jestem zadowolony a na komutroniku kosztuje 7 zł

http://www.komputronik.pl/product/300161/nosnik-windows-7-home-premium-64bit-pl-doem-komputronik.html

 

3.Czym różnią się od siebie MSI GTX 970, ZOTAC GeForce GTX 970,  Gigabyte GeForce GTX 970 , MSI GTX 970 i asus GTX 970 ? i Czy któryś jest lepszy od innego?

Pozdrawiam

 

 

Youki
komentarz
komentarz
4 minuty temu, ifrook napisał:

3.Czym różnią się od siebie MSI GTX 970, ZOTAC GeForce GTX 970,  Gigabyte GeForce GTX 970 , MSI GTX 970 i asus GTX 970 

Zastosowanym systemem chłodzenia.

4 minuty temu, ifrook napisał:

a na komutroniku kosztuje 7 zł

To jest tylko i wyłącznie nośnik, nie licencja. Licencaj kosztuję ponad 400 zł, poza tym przy Kaby Lake na W7 będziesz miał tylko pod górkę od instalacji samego systemu po aktualizacje systemowe.

ifrook
komentarz
komentarz

to win 10 czy 8 lepszy?

i ktorego gtx 970 wybrac?

Youki
komentarz
komentarz

Pozostaję W10.

Wszystkie z tych będą OK, licytuj do 800 zł.

 

ifrook
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuję. Nie mogę znależć karty w dobrej cenie. gtx 1060 6mb za 1500 to duzo?

 

Czy win 10 z allegro za 4 zł jest legalny ? w opisie aukcji wyjaśniają że to używka i jest wszystko na prawie?

http://allegro.pl/microsoft-windows-10-professional-klucz-dvd-24-7-i6876046581.html

Edytowane przez ifrook
Youki
komentarz
komentarz

Dużo, szczególnie za najbardziej podstawowe, głośne złote.

2 godziny temu, ifrook napisał:

Czy win 10 z allegro za 4 zł jest legalny ?

:E

Skoro normalnie licencja kosztuję około 460 zł...

 

ifrook
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz racje to kupie oryginalke

Licytuje 

gtx 970 oc wf3, czy maxymalna cena 800 zł jest ok?

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2x-dvi-hdmi-3x-dp-box-gv-n970wf3oc-4gd-649207/

tylko ze tego z trzema wiatraczkami, czy on m sie zmiesci do tej obudowy NZXT Source S340 ?

 

Wszystkiemu winne te koparki ehh ;/

Pytanie do znawców jak długo trwała bańka spekulacyjna na bitcoinach w 2013 roku ? chodzi mi o to czy będę czekał na pęknięcie obecnej bańki kryptowalut 2 miesiące czy może i rok?

Edytowane przez ifrook
zasięgnąłem informacji o kryptowalutach
  • 4 tygodnie później...
ifrook
komentarz
komentarz (edytowane)

to mój zestaw: http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=299076

 

1.Brakuje mi jeszcze karty sieciowej jaką kupić ?

2. Jak kupię system win 10 OEM home to będzie to system który będę mógł kiedyś przenieść kluczem na inny komputer?

3. czy kupować jakieś chłodzenie ?

Edytowane przez ifrook
Youki
komentarz
komentarz

WI-FI?

Karta Ethernet jest zintegrowana z płyttą główną.

 

ifrook
komentarz
komentarz

Fajnie pytałem bo w tym sklepie jest taka opcja do zaznaczenia ;p

Mam pytanie jest sens kupować napęd optyczny? Jak będę chciał zrobić reinstalacje to bez napędu ani rusz ;/

Youki
komentarz
komentarz

System można zainstalować z Pendrive. :)

ifrook
komentarz
komentarz

ok a sterowniki podzespolow ? 

Youki
komentarz
komentarz

Przecież i tak pobierasz najnowszą wersje ze strony producenta płyty głównej.

Masz podłączenie Ethernet więc podczas instalacji systemu W10 łączysz się ze swoją siecią i system zanim zakończy wszystko konfigurować zainstaluje odpowiednie sterowniki.

ifrook
komentarz
komentarz

wow to teraz tak jest, kiedyś jak reinstalowałem 98 w latach młodości to trzeba było wszystko instalować z płytek każdy podzespół

Youki
komentarz
komentarz

Teraz płyt to się prawie w ogóle nie używa. :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.