x-kom hosting

Potrzebna pomoc w wycenie

Blyat
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

 

Myślę nad zainwestowanie w niedługim czasie w mocniejszą maszynę ze względu na to, że obecna nie spełnia już moich wymagań. W związku z tym proszę o pomoc w wycenie mojego obecnego "potwora".

 

Podzespoły:

1. Zasilacz XFX TS 550W (P1-550S-XXB9)    
2. Obudowa Zalman Z9 PLUS (Z9 PLUS)    
3. Płyta główna MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)        
4. Pamięć Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V 
5. Procesor Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155, 22nm, 77W, BOX 
6. Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 256 Bit HDMI, DP, DVI, BOX 

7. Dysk twardy 500GB SATA III (więcej nie pamiętam)
8. Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White FM1 AM2 AM3 AM3+ LGA775 LGA1150 LGA1155 LGA1156 LGA1366 LGA2011 - TR131        
9. Napęd Lite-On iHAS122-14

 

Karta i procesor po OC, ale to każdy jest w stanie wykonać.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Youki
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Blyat napisał:

że obecna nie spełnia już moich wymagań

A PC do czego Ci służy?

Jeśli chodzi o gry to obecnie wystarczy wymienić samą GPU, a z wymianą CPU wstrzymałbym się jeszcze przynajmniej generację.

 

Blyat
komentarz
komentarz

PC głównie służy do gier, nie znam się za bardzo w kwestii podzespołów ale czy nowsze GPU nie będą niekompatybilne z obecną płytą główną? I przy okazji czy w takim razie mógłbyś polecić jakieś lepsze chłodzenie pod OC, ponieważ thermalright nie wyrabia już przy kręceniu do 4.2.

Youki
komentarz
komentarz

Będą kompatybilne.

Na jakim napięciu masz te 4.2 GHz?

Blyat
komentarz
komentarz

Napięcie rdzenia 1,1V, nie podnoszone;

Napięcie WE/WY CPU 1,5V;

Próbowałem kombinować z napięciami i częstotliwością żeby dobrać coś optymalnego ale zawsze kiedy testowałem temperatury, CPU grzał się do 100 stopni.

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż zrzut z BIOS, jak masz 1.1 to mało prawdpodobne, 1.5V to pierunśko wysokie

  • 2 tygodnie później...
Blyat
komentarz
komentarz

A jak się takie rzeczy robi? Niestety nie jestem zbyt obeznany.

 

Youki
komentarz
komentarz

Wchodzisz do BIOS'u i musisz aparatem, telefonem pstryknąć fotkę.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.