x-kom hosting

Komputer do grania i streamowania

Chmielu%
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam forumowiczów, 

na wakacje składam komputer do gier i streamowania do 2500 zł. W najbliższym czasie gdy poprawi się sytuacja kart graficznych na rynku dołożę do niego jakiegoś gtx 1060. Mam pytanie. Otóż czy ten komputer spełni moje wymagania, a może w tej cenie można złożyć lepszy komputer? Zwracam dużą uwagę na wygląd podzespołów. 

 


Procesor: Intel core i5-7500


Chłodzenie procesora: CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012


Pasta Termoprzewodząca: Arctic MX-2 4g


Płyta główna: MSI B250M MORTAR


Pamięci RAM: Patriot Viper 4 (2x4GB)


Dysk SSD: ADATA SU800


Dysk HDD: Toshiba P300


Zasilacz: Antec VP 500W


Obudowa: SilentiumPC Gladius M35W Pure Black


 

Największe spekulacje mam co do chłodzenia procesora, czy zapewni ono odpowiednie temperatury procesorowi i nie będzie za głośne? 

 

Edytowane przez Chmielu%

Chetoos
komentarz
komentarz

Zasilacz bym dał ciut lepszy :)

Chmielu%
komentarz
komentarz

Co masz na myśli?

Chetoos
komentarz
komentarz

500W to może być za mało. Polecam Ci ten: KCAS 600w (sam go mam, mam podobny sprzęt co ty)

Chmielu%
komentarz
komentarz
8 minut temu, Chetoos napisał:

500W to może być za mało. Polecam Ci ten: KCAS 600w (sam go mam, mam podobny sprzęt co ty)

500W w zupełności wystarczy. Polecam skorzystać z jakiegoś kalkulatora mocy zasilacza, np be quieta

Youki
komentarz
komentarz
10 minut temu, Chetoos napisał:

500W to może być za mało. Polecam Ci ten: KCAS 600w (sam go mam, mam podobny sprzęt co ty)

Nie żartuj i to podwójnie...

 

Autorze, co dokładnie masz zamiar streamować, posiadasz jakieś podzespoły ze starego PC?

Na pewno jest co poprawiać w tym zestawie.

  • Dobra wypowiedź 1
Chmielu%
komentarz
komentarz

Posiadam stare podzespoły, ale nie nadają się do tej konfiguracji. Karta graficzna jakaś z serii gtx 300 i procesor na starym LGA 775. Aktualnie posiadam laptopa Acer Aspire V Nitro i zamierzam przesiąść się na komputer. Streamować mam zamiar GTA V i CS:GO, być może kiedyś coś dojdzie. 

Youki
komentarz
komentarz

Jeszcze jedna kwestia, jaki masz monitor, model?

  • Dobra wypowiedź 1
Chmielu%
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety nie jestem w stanie w tej chwili tego stwierdzić. Jedynie mogę podać parametry które znam. 16:9 60Hz 16xx na xxx/xxxx. W każdym bądź razie nie jest to full HD.

Edytowane przez Chmielu%
Youki
komentarz
komentarz

Kwestia czy posiada jakieś cyfrowe złącze obrazu żeby nie było problemu z podłączeniem i czy planujesz go ewentualnie w najbliższym czasie wymienić? :) 

  • Dobra wypowiedź 1
Chmielu%
komentarz
komentarz

Posiada HDMI. Raczej w tej chwili nie planuje nowego monitora bo jest dla mnie wystarczający.

Youki
komentarz
komentarz

Na pewno do zmiany dysk do zmiany na GoodRAM Iridium PRO 240 GB, 5 lat gwarancji, trwalsze pamięci MLC oraz zasilacz na Vero L2 500W. Cichszy, okablowane w oplocie, dwa lata gwarancji door 2 door.

  • Dobra wypowiedź 1
Chmielu%
komentarz
komentarz

Faktycznie jest to lepszy wybór. A co do reszty podzespołów to zastrzeżeń nie ma?

Youki
komentarz
komentarz

Weź Spartana Pro, będzie cichszy i nie musisz brać MX-a. W zestawie dołączona jest pasta Pactum PT-2 - w zupełności wystarczająca.

  • Dobra wypowiedź 1
Chmielu%
komentarz
komentarz

Tak zrobię, dzięki ci wielkie za pomoc :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.