x-kom hosting

Niskie zużycie CPU w CS:GO

vplayer
utworzono
utworzono

Witam, otóż podczas grania w CS'a, czyli w grę opartą na silniku wykorzystującym głównie procesor, ten nie wchodzi na zużycie powyżej 70%, przy temperaturze ok 70 stopni. Jest to możliwe, że temperatury blokują wyższe zużycie procesora? Myślę, że jakby chodził na 100% wyciągnąłby więcej klatek niż teraz. Może wymiana chłodzenia? Aktualnie chodzi na box'owym. Grafika też nie chodzi na 100%, więc to chyba nie ona go 'blokuje'.
Specyfikacja : https://valid.x86.fr/dtj86r i zasilacz: OCZ-ZS 550W 80+ Bronze

Matematyk0
komentarz
komentarz

Kiedy ostatnio wymieniałeś pastę termoprzewodzącą na procesorze? Mam nadzieję, że nie "nigdy" :P

 

Wypadałoby sprawdzić, czy nie masz zapchanego kurzem radiatora i wentylatora, bo temperatura trochę wysoka jak na takie zużycie.

vplayer
komentarz
komentarz
11 godzin temu, Matematyk0 napisał:

Kiedy ostatnio wymieniałeś pastę termoprzewodzącą na procesorze? Mam nadzieję, że nie "nigdy" :P

 

Wypadałoby sprawdzić, czy nie masz zapchanego kurzem radiatora i wentylatora, bo temperatura trochę wysoka jak na takie zużycie.

Pasta była wymieniana nie wcześniej jak 7-8 miesięcy temu, niestety nie przeze mnie, nie wiem jakiej jakości jest to pasta. Spróbuję, przy okazji GPU też 'przedmucham' bo mi się grzeje do 70 stopni...

12 godzin temu, Matematyk0 napisał:

Kiedy ostatnio wymieniałeś pastę termoprzewodzącą na procesorze? Mam nadzieję, że nie "nigdy" :P

 

Wypadałoby sprawdzić, czy nie masz zapchanego kurzem radiatora i wentylatora, bo temperatura trochę wysoka jak na takie zużycie.

Jednak czy to przez temperatury procek może nie działać na 100%? Tu screeny z serwera deathmatch gdzie powinien zapie*dalać na 100% bo jest dużo ludzi, a chodzi na 50-60% niezależnie od miejsca na mapie... widziałem na YT, że ten procek potrafi więcej, niż te 'moje' 120 pare...

Counter-strike  Global Offensive 06.26.2017 - 14.25.35.04.png

Counter-strike  Global Offensive 06.26.2017 - 14.26.02.05.png

Counter-strike  Global Offensive 06.26.2017 - 14.26.40.06.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.