x-kom hosting

Wydajność mikrofonu...

minDol
utworzono
utworzono

Witam mam problem z mikrofonem, nie jest tak wydajny głosowo jakbym chciał.
Ostatnio kupiłem sobie kartę dzwiękową usb Sound Blaster play 2, rzekomo na testach poprawiała wydajność mikrofonu tz lepiej było słychać mniej szumów etc.
Kupiłem, zainstalowałem podpiąłem i co ? Nic się nie różni od mojego zintegrowanego układu (gdzie płyta główna kosztuje ok 250zl, może i nie)
pomyślałem że pójdę trochę na łatwiznę i kupię dla testu jakiś tani mikrofon który również był testowany na yt i niby był lepszy niż jakiś mikrofon ze słuchawek.
Mikrofon ktory kupiłem to trust starzz
Ma ktoś jakąś poradę co zrobic, czy to jakies ustawienia etc?
Grzebałem coś w ustawieniach tej karty dzwiekowej - przesuwałem te suwaki i żaden suwak nie jest od mikrofonu, czy to od decybeli czy nie, czy to kwestia tego, że po prostu kupiłem shit i tak już będzie, i trzeba zainwestować w coś z wyższej półki, liczę na szybką pomoc, podpowiedz etc. Nagrodze plusikiem
 

szagus
komentarz
komentarz

Czy mikrofon, który kupiłeś to mikrofon USB?

Creative SB Play jakościowo jest dobra integra.

  • Dobra wypowiedź 1
minDol
komentarz
komentarz

Mikrofon to trust starzz i nie jest na USB jest to jack chyba normalny 3.5mm,
Zauwazylem kolejny problem po kupnie tej karty, ze : Kiedy gram w lola i mowie cos na ts - gra sie scisza ze praktycznie ja nie slysze
Gdy gram w Cs go Podczas grania wycisza mnie, Ustawienia w preferencjach mam zrobione by "nigdy nic nie robilo" Co za problemy po kupnie walonej Karty, Help uzytkownicy.

szagus
komentarz
komentarz

Te wyciszanie to kwestia ustawienia sterowników, może programu teamspeak, ew. opcje dźwięku w panelu sterowania.

 

Co do jakości - tak jak pisałem wyżej, to nie jest karta jakoś wyraźnie lepsza od integry. Poza tym szumy mogą być spowodowane np. zasilaczem słabej jakości albo jeszcze innymi czynnikami.

 

  • Dobra wypowiedź 1
minDol
komentarz
komentarz

Ogolnie teraz napotkalem jeszcze wiekszy problem, No same przeboje. Postanowilem, że ten szajs sound blaster 2 play odinstaluje wszystkie sterowniki i po prostu bede ciagnal na zintegrowanej jak do tej pory az kupie sobie jakas wczepiana do plyty glownej za 200-300zl i powinno byc ok.
No ale odinstalowalem karte dzwiekowa, sterowniki tez, odczepilem z usb. Zainstalowalem standardowy program do audio Realtek audio by byl i co sie okazalo? Podczas instalacji wyskoczyl mi komunikat, ze potrzebne sa sterowniki najlepiej od Realtek bla bla, No wiec pobieram sterowniki z pierwszej lepszej strony i co sie okazuje ? Po instalacji tych sterownikow nagle z "tylka" zaczyna mi wszystko szumiec w sluchawkach i slysze wszystko co robie na komputerze, czy klikam myszke czy sapie czy cos mowie samoistnie wszystko slysze, zaznaczam ze to nie program a tylko sterowniki by program dzialal. Wytlumaczy mi ktos o co juz tutaj chodzi? Masakra

szagus
komentarz
komentarz

Sterowników audio nie pobiera się z pierwszej lepszej strony tylko ze strony producenta Twojej płyty głównej. Wtedy powinno działać.

  • Dobra wypowiedź 1
minDol
komentarz
komentarz (edytowane)

Szagus kolego a powiedz mi czy mam cos niepotrzebnego w kontrolerach ? Zalaczam ss, 
Ogolnie wyczytalem ze mozna pobrac program ktory sie nazywa SlimDrivers i jest o wiele latwiej pobierac i zaktualizowac sterowniki, czy go polecisz, czy lepiej jest recznie ? Ps nie znam sie na tym i nie chcialbym pobrac czegos niepotrzebnego

tocos.png


Ps EDIT.
Zainstalowałem sterowniki do audio z tego programu SlimDrivers no i ruszyła instalacja programu Realtek HD Audio, wymagane było restart komputera więc poszedł i przy włączeniu kiedy pulpit się pokazał zaczęło znów szumieć i słyszałem kliknięcia myszki, najlepsze jest zaś to, że odłączyłem sluchawki i mikrofon z tylnego panelu i podłączyłem z przodu i jest cisza, gra tak jak powinno. Powie mi cos o co tutaj chodzi ?

Edytowane przez minDol
Cos nowego
szagus
komentarz
komentarz

Zainstaluj ręcznie, najpierw odinstaluj wszystkie sterowniki audio jakimi udao się zaśmiecić komputer do tej pory.

minDol
komentarz
komentarz

Do zamkniecia problem rozwiazany, Dzieki Szagus

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.