x-kom hosting

Komputer_do_użytku_domowego_[BUDŻET 3000-3500 PLN]

blvck1
utworzono
utworzono

Szanowni Koledzy,

Piszę do Was z prośbą o pomoc przy wyborze mojego komputera.

Poczyniłem własne kroki oraz zainteresowałem się tematem, ale stwierdzam, że moja wiedza w tym zakresie jest ciągle zbyt mała, aby złożyć porządny komputer w dobrej cenie. 

Tak jak napisałem wyżej posiadam budżet oscylujący w granicach 3000-3500 PLN. 

 

Zależy mi aby komputer posłużył mi na dłuższy okres czasu. Wykorzystywać go będę do nauki, rozrywki (oraz do wszystkiego co przyjdzie mi do głowy w przyszłości :)).

Oglądałem gotowce m.in: https://www.morele.net/komputer-morele-sky-g3260-974952/ jednak nie wiem czy to dobra oferta. 

 

Prosiłbym Was o pomoc w tym dla mnie trudnym wyborze.

Z góry dzięki za pomoc

Janek

Youki
komentarz
komentarz

Ten gotowiec jest niedostępny i prędko nie będzie, szczególnie z tą kartą.

Generalnie gotowce sobie odpuść.

Posiadasz jakieś podzespoły ze starego PC?

Jaki masz monitor, model?

System operacyjny także wliczyć?

blvck1
komentarz
komentarz

Niestety korzystam z laptopa, więc nic nie jest do przeniesienia. 

Monitor to osobna inwestycja do 1000 PLN.

System operacyjny Windows.

Czekam z niecierpliwością na kolejne porady. 

 

Youki
komentarz
komentarz

Śpieszy Ci się bardzo z zakupem GPU? Teraz nieciekawa sytuacja jest na rynku kart graficznych.

blvck1
komentarz
komentarz

Dlaczego ta sytuacja jest nieciekawa i czym jest to spowodowane? 

Chcialbym po prostu w najbliższym okresie złożyć ten komputer.

Youki
komentarz
komentarz

GPU znacznie podrożały, do tego niewielka dostępność. Mowa o kwotach typu 300-500 zł, a to sporo.

Spowodowane wzrostem zainteresowanie ze strony użytkowników składających koparki do wydobycia kryptowalut.

blvck1
komentarz
komentarz

Liczę się z tym i sądzę, że Bitcoin szybko nie spadnie z ceny, więc nie mam tyle czasu. 

Youki
komentarz
komentarz

Mowa o Etherum, nie BTC. Skoro nalegasz: (ewentualnie weź używanego GTX 980 do 1000 zł)

 

AMD Ryzen 5 1600

MSI B350 Mate

Corsair 8 GB 3000 MHz CL15

WD Blue 1 TB 7200 RPM SATA 600

SilentiumPC Vero L2 500W

SilentiumPC Regnum RG2

Asus GTX 1050 Ti 4 GB

Microsoft Windows 10 Home 64 bit PL USB

AOC I2481FHUX

 

Zestaw z wydajnym 6 rdzeniowym procesorem, płytą główną w formacie ATX z możliwością podłączenia złącza USB 3.0 z przedniego panelu obudowy oraz 8 GB wysoko taktowanych pamięci operacyjnej RAM z możliwością rozbudowy. Dysk twardy o pojemności 1 TB na dane. Zasilacz posiada okablowanie w oplocie oraz 2 letnią gwarancję door 2 door. Obudowa fabrycznie wyposażona w dwa wentylatory, filtry przeciw kurzowe oraz piwnicę na zasilacz. Wydajny układ graficzny z dość cichym systemem chłodzenia.

Złożenie zestawu jest za darmo.

blvck1
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Mam jeszcze dwa pytania.

Czy nie lepiej wydać więcej gotówki na lepszy zasilacz oraz jak wygląda sprawa pomiędzy AMD Ryzen a Intelem?

Youki
komentarz
komentarz

To w zupełności wystarczający zasilacz. Jak chcesz coś lepszego i jest budżet to dorzuć do Corsair CX450M z 5 letnią gwarancją.

 

blvck1
komentarz
komentarz

Dziękuję za kolejną odpowiedź.

A gdyby tak zamiast procesora AMD wybrać jakiś procesor od Intela? Rozumiem, że analogicznie musiałby być też inna płyta główna.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.