x-kom hosting

Problem z wykrywaniem wifi

jackob92
utworzono
utworzono

Od jakiegoś czasu mój laptop w czasie użytkowania nagle przerywa połączenie z internetem. Myślałem, że jest coś nie tak z routerem (chociaż na komórce miałem wifi) to zresetowałem router. To nie pomogło. Po chwili zauważyłem, że mój laptop nie wykrywa żadnych sieci (nawet tych od sąsiadów). Zaskoczony włączyłem w swojej komórce punkt dostępu na zasadzie wifif, którego też nie widział.

Po "zdiagnozowaniu" przez windowsa pojawił się komunikat:
"Podłącz kabel Ethernat do tego komputera" 
Nie za bardzo wiedziałem z czym to się je, więc spróbowałem najstarszy sposób na świecie, czyli wyłączyłem i włączyłem laptopa. 
Zadziałało. 


Więc jak gdyby nigdy nic korzystałem normalnie. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła. Ale tym razem mój sposób nie pomógł. 
Poszperałem trochę w internecie i przeczytałem, żeby zaktualizować sterowniki sieciowe. I chociaż system pokazywał, że są najnowsze to u producenta znalazłem aktualniejsze. 
I nagle zobaczyłem, że laptop znowu połączył się z internetem sam od siebie. I wtedy zainstalowałem nowe sterowniki. 
Następnego dnia miałem internett przez połowę dnia, a przez drugą połowę znowu ta sama sytuacja. Włączyłem i wyłączyłem sterownik, zresetowałem komputer. Nic.
Podłączyłem ten kabel Ethernet -> internet jest; podłączyłem komórkę na kablu z której zrobiłem hotspot -> internet jest. 

 

Włączyłem menedżer urządzeń.

Przy ikonce karty sieciowej widzę wykrzyknik w żółtym trójkącie. Gdy wchodzę we właściwości w stanie urządzenia jest napisane:
"Nie można uruchomić tego urządzenia (Kod 10)"

Odinstalowałem kartę sieciową, zresetowałem komputer -> internet jest, ale też na jakiś czas (ok godzinę) i problem powraca.

 

Moja Karta sieciowa: Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802. 11n PCI-E NIC
system: Windows 10
laptop: Lenovo ideapad 100-15IBD
Model Name: 80QQ


Dzięki za wszelką pomoc

politolog
komentarz
komentarz
15 godzin temu, jackob92 napisał:

Przy ikonce karty sieciowej widzę wykrzyknik w żółtym trójkącie. Gdy wchodzę we właściwości w stanie urządzenia jest napisane:
"Nie można uruchomić tego urządzenia (Kod 10)

Wyłącz klucz/zabezpieczenie swojej sieci bezprzewodowej i wtedy spróbuj się połączyć ( monitoruj wtedy czy pojawi się żółty trójkąt ) . 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.