x-kom hosting

Opłacalny zestaw pod socket 775??

Janusz909
utworzono
utworzono

Witam

 

 

Chciałbym się dowiedzieć czy w dobrej cenie zakupiłem następujące komponenty:

 

płyta główna: Asus P5Q3 - 140zł

 

karta graficzna: Asus GTX 660 Ti 3GB 1085mhz - 420zł

 

ram: DDR3 Kingston Hyper Savage 2x4GB 1600mhz - 225zł

 

 

Do tego posiadam ze wcześniejszego kompa sprawne:

 

procesor: Intel Xeon E5450 SLBBM E0 3GHZ

 

obudowa: SilentiumPC Regnum RG2W Pure Black

 

chłodzenie: SilentiumPC Fera 2 HE1224

 

zasilacz: SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus

 

dysk ssd: Kingston 120 gb

 

dysk hdd: Toshiba 2TB

 

 

I jeszcze jedno pytanie, myślicie że moge próbować pod takimi komponentami kręcić Xeona do ok 4GHZ??

 

Pozdrawiam

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Moim zdaniem są to zwykłe ceny. Chociaż zastanowił bym się, czy nie lepiej wziąć nowego GTX 1050, dokładając jakieś 80 złotych. Może trochę wolniejszy ale nowy.

Janusz909
komentarz
komentarz

Ok dzięki za info ;) pytanie czy za te same ceny za ram, za płytę główną i garte graficzna zlozyłbym coś lepszego pod nowszy socket?? Wydaje mi się, że nie a zdecydowałem się na 775 bo miałem troche gratów z innej maszyny, szczególnie jeśli chodzi o procesor, że pod nowszy socket coś w przedziale 100-150zł bym chyba czegoś wydajniejszego nie znalazł biorąc pod uwagę, że celuje podkręcić Xeona do 4GHZ

bemol911
komentarz
komentarz

Ram bez problemu można kupić za 160-180zł a GTXa 660Ti poniżej 350zł. Za 150zł mogłeś kupić płytę na s1155. 

Janusz909
komentarz
komentarz

Ok ale wydaję mi się, że za 350 pln 660ti wychaczylbym w wersji 2gb bez oc ;) ale jak sie mylę to mnie poprawcie, a celowałem w płytę pod 775 bo już miałem Xeona, jak pisałem w pierwszym poście, za którego nie płaciłem bo miałem go z innego kompa, a tak w ogóle to jakiego procka pod s1155 dostałbym w cenie 100-150zł, który byłby wydajniejszy od  E5450 SLBBM E0 3GHZ biorąc pod uwagę, że chcę go podkręcić do 4ghz??

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)
Quote

Ok ale wydaję mi się, że za 350 pln 660ti wychaczylbym w wersji 2gb bez oc

 

To i tak słabo.

 

Ja niedawno wyhaczyłem GB 670 Windforce za 4 dychy więcej.

 

Inna sprawa, że ta karta za mocna do wszystkiego, co władujesz pod socket 775. 660Ti też byłby nieco ograniczany, może jak podkręcisz do 4GHz (czego nie gwarantujemy, a długoterminowo i tak pewnie będziesz musiał obniżać stopniowo zegary przez degradację - to akurat możemy zagwarantować przy odpowiednio długim czasie), byłoby ok.

Edytowane przez rafalluz
Janusz909
komentarz
komentarz

Ok dzięki wielkie za opinie i rady ;)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.