x-kom hosting

Wirus skype lub bot

SabaPL
utworzono
utworzono (edytowane)

Ostatnio zauważyłem, że 3 czerwca skype wysłał mi do wszystkich kontaktów link zaczynający się na www.google.com a kończący na nicku moich kontaktów. przeskanowałem komputer w trybie awaryjnym Malwarebytes i w trybie normalnym esetem ale nic nie znaleźli. Skype poprosił mnie o zmianę hasła wiec to zrobiłem. Objawów na komputerze nie mam żadnych. Tylko ta jedna wiadomość. Czy mam jakiś syf na komputerze czy moizliwe że ktoś ukradł mi konto i jakić bot wysłał to na serwerze a nie z mojego komputera. Dodam, że bardzo dbam o bezpieczeństwo w sieci i nie wiem, co teraz zrobić. Pomocy. Nigdy żadnego wirusa nie miałem wcześniej. Link prowadzi do strony oszustów "Jak zarabiam ileśtysiecy miesiecznie itp." Żadnych danych nie podawałem. NA komputerze na szczęście eset zablokował mi stronkę a link sprawdziłem na starym telefonie. Pomocy, jak sprawdzić czy mój komputer jest bezpieczny.

Dodaje:

FRST.txt

Addition.txt

Proszę, pomóżcie.

Edit: DNS-y mam orangeowskie i poprawne bo przed chwilą sprawdziłem

Edytowane przez SabaPL

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz
Cytuj

Czy mam jakiś syf na komputerze czy moizliwe że ktoś ukradł mi konto i jakić bot wysłał to na serwerze a nie z mojego komputera.

ta możliwość.

 

W logach nie ma niczego podejrzanego.

.

SabaPL
komentarz
komentarz

A oprócz tych logów jest jeszcze coś żeby stwierdzic czy komp bezpieczny? I dziekuję za odpowieź :D

 

Twój_Anioł_Stróż
komentarz
komentarz

Wg mnie, po przeskanowaniu MBAM oraz ESET, nie ma potrzeby szukania dziury w całym.

SabaPL
komentarz
komentarz

W takim razie jeszcze raz dziękuję za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.