x-kom hosting

Nie działa Menu Start, obszar powiadomień, kilka pytań w związku z tym

unitax13
utworzono
utworzono

Witam.

Przeszukałem wiele tematów na różnych forach, lecz nadal potrzebuję pomocy. Dodam, że jestem dość sfrustrowany, bo w momencie pisania tematu minął tydzień od zakupu tego oto komputera. To było tak:

 

1. Jakiś czas temu odszedłem na chwilę od komputera. Uśpiłem komputer przyciskiem na obudowie.

2. Po jakimś czasie wracam, a tu coś dziwne - przycisk nie miga. Kiedy komputer jest uśpiony, diodka w przycisku powinna migać.

3. Podchodzę bliżej, patrzę, a przycisk jest jakby zaklinowany, wciśnięty, ale nie ,,wyciśnięty", nie ,,odskoczony na miejsce". (wiecie o co mi chodzi).

4. Poprawiam przycisk, powrócił do prawidłowego położenia i jak dotąd działa dobrze.

5. Wciskam. Windows uruchamia się od nowa. Patrzę, ale stało się coś dziwnego, nie ma niektórych ikon na pasku, ogólnie coś wyglądało dziwnie. Nie zagłębiałem się w szczegóły i ich nie pamiętam. Stwierdziłem, że coś się zbugowało, więc kliknąłem ,,uruchom ponownie". I chyba zrobiłem to normalnie. Przez menu start. (Skype napomknął coś o błędzie dysku ale nie jestem pewien, czy to było akurat wtedy, czy później).

6. Podczas uruchamiania włącza się sprawdzanie spójności danych. Coś tam się zrobiło, naprawiło, Windows działa, ikony powróciły.

7. Od tego momentu Menu Start nie działa. Nie działa lupa, nie mogę uruchomić kalendarza, nie działają powiadomienia (mimo, że są! są 2 powiadomienia, ale klikanie nic nie daje). Wszystko to nie reaguje. Po prostu nic się nie dzieje. Wyłączam i usypiam komputer przez Ctrl+Alt+Delete.

 

Dodam, że nie działa centrum akcji i nie mogę stworzyć nowego konta użytkownika (polecenie nie daje skutków). Niektóre inne pozycje w panelu sterowania również nie reagują.

 

Pytania, które mam:

1) Jak ręcznie wymusić aktualizację systemu? Jak wymusić jej instalację przy wyłączaniu komputera?

2) Jak uruchomić tryb awaryjny???? W starym komputerze było to banalnie proste, tutaj włącza się obszerne menu biosu i nie widzę niczego takiego jak tryb awaryjny.

unitax13
komentarz
komentarz

http://s6.ifotos.pl/img/errpng_qppswpw.png

Takie coś wyświetla się, gdy kliknę PPM na pulpit i Personalizuj/Ustawienia ekranu. Jakieś pomysły?

unitax13
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany. PROSZĘ ZAMKNĄĆ

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.