x-kom hosting

Wybór chłodzenia wodnego

MisterAkA
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam! Za kilka dni składam komputer posiadam już te podzespoły:

*mobos- MSI Z270 GAMING PRO CARBON

*gpu- MSI GTX 1080 8G

*ram- Corsair Vengeance RGB (2x8gb) 3000Mhz

*zasilacz- Corsair VS650

*ssd- Goodram  240gb

*obudowa- NZXT H440 biała

Jutro kupuję cpu- i7-7700k i zastanawiam się jakie chłodzenie wybrać.Mianowicie przez jakieś 2-4 miesięcy będę miał zamontowane chłodzenie oryginalne od intle to ,które dodają do niektórych procesorów i moje pierwsze pytanie brzmi czy przez ten okres 2-4 miesięcy procesorowi nic się nie stanie przez ten czas nie będę miał zamiaru go podkręcać ani nic innego z nim robić. Po tych 2-4 miesiącach zamierzam kupić chłodzenie wodą i tu mam 2 pytanie dotyczące jakie wybrać ?

Jestem zainteresowany chłodzeniami takimi jak:

*NZXT X52

*be quiet! SilentLoop 280

*Corsair hydro series H115i (ewentualnie chodź nie sądzę bym miał je wybrać) 

Wiem ,że chłodzenie to od be quiet jest bardzo wydajne i zarazem ciche ale głównie jestem zaciekawiony chłodzeniem od NZXT. Chodzi mi głównie o to czy ktoś je ma by mógł wypowiedzieć się głównie na temat czy jest głośne. Oglądałem kila filmików i tam ludzie mówili ,że najlepszą opcją jest silent gdyż wtedy jest ono wydajne i ciche. Czy ta głośność pracy jest w miarę porównywalna do be quiet SilentLoop 280.Jeżeli wybiorę SilentLoop to pewnie wymienię w nim przewody na przezroczyste oraz zamontuje później wiatraki be quiet silentwings 3.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :D

Edytowane przez MisterAkA

Youki
komentarz
komentarz

A BOX'owy cooler już masz? Bo do 7700K w zestawie takowego nie ma.

 

MisterAkA
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Youki napisał:

A BOX'owy cooler już masz? Bo do 7700K w zestawie takowego nie ma.

 

Pan chce mi zamontować od innego procesora

Youki
komentarz
komentarz

X52 też jest wydajny i dosyć cichy na fabrycznych wentylatorach, do tego oprogramowanie miało opcję silent mode

 

krzysiuus
komentarz
komentarz (edytowane)

Posiadam x52 i mogę szczerze polecić (nie patrząc na cenę). 

> wydajność bez zastrzeżeń,

> głośność wentylatorów ok - wiele trybów ustawień także można tak ustawić że będzie praktycznie niesłyszalne, 

> pompa niesłyszalna

> kapitalny wygląd po włączeniu :)

 

Z minusów to na pewno oprogramowanie CAM potrafi gubić ustawienia - musiałem pobrać wersję wcześniejszą niż ta co jest u producenta na stronie www aby program zapisywał ustawienia prawidłowo bo gubił je gdy komp był wyłączany z sieci. 

I drugi minus dość poważny to że wentylatory od x52 wpadały w wibracje mimo że mają gumowe podstawki, dopiero zakup małych delikatnych gumowych podkładek pod śrubki rozwiązał problem (być może był to problem jednostkowy). 

 

Co do wydajności to akurat kraken jest wydajniejszy od bequiet'a (różnica niewielka ale zawsze) i nie ma problemów z pompą które miał ten model swojego czasu... 

 

Co do corsaira co się nie wypowiem ale się naczytałem że ludzie radzą od razu wymieniać w nim wentyle bo "podobno" głośne. 

 

Jeżeli chodzi o jakość=cena to wygra bequiet gdyż różnica między nim a x52 jest marginalna w wydajności a jest tańszy (nie licząc super wyglądu pompy x52). 

 

Edytowane przez krzysiuus
539
komentarz
komentarz

Mam x61 i bardzo sobie cenię. W moim konfigu (chłodzi podkręconego i74790K) wypadł lepiej jak Noctua NH-D15 , która tez posiadam.

U mnie kraken posłużył do modyfikacji chłodzenia kompa. Pompę mam ustawioną na sztywno na max i jest cicho, a wentylatory 2x 140 mm Noctua NF-A14 podpiąłem pod sterowanie płytą. Daje mi to najlepsze rezultaty w dziedzinie kontroli układu chłodzenia. Układ montażowy został zmodyfikowany i procesor jest chłodzony na goły rdzeń z pominięciem IHS procesora. Temperatury są bardzo przyzwoite, a chłodzenie ciche.

 

MisterAkA
komentarz
komentarz

Dobrze, dziękuje za odpowiedzi rozjaśniły mi one bardzo sprawę i myślę ,że wybiorę nzxt x52

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.