x-kom hosting

[Bez Ograniczeń] Rozbudowa Komputera

Posed
utworzono
utworzono

Witam,

szykuje się do małego podniesienia wydajności mojego komputera. Jestem laikiem jeśli mowa o komponentach. Proszę o nieekonomiczne podejście do sprawy. Nie szukajmy oszczędności w 50 czy 100zł. Procesor jest podkręcony do 4,5.
Aktualny osprzęt:

- Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B
- Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80662I56600K)
- Obudowa SilentiumPC Gladius M35 (SPC128)
- Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)
- Płyta główna ASRock Gaming K4, Intel Z170, 4x DDR4, SATA3, USB 3.0, GBLAN, ATX
- Pamięć HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2666MHz, CL15 (HX426C15FBK2/8)
- Zasilacz Corsair CX450M 450W (CP-9020101-EU) następca (CP-9020058-EU)
- Karta graficzna Palit GeForce GTX 1060 JetStream 6GB GDDR5 (192 Bit) DVI, HDMI, 3xDP, BOX (NE51060015J9J)
- Monitor BenQ ZOWIE XL2411 e-Sport
 

 

Chcę kupić:

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8GB GDDR5X (256 bit) HDMI, 3x DP, DVI, BOX (GTX 1080 GAMING X 8G)

Pamięć HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2666MHz, CL15 (HX426C15FBK2/8)

 

 

Teraz pytanie, czy ten zasilacz jest odpowiedni do zestawu i spełni swoją rolę? Jeśli nie, proszę polecić inny.

 

Zasilacz Corsair RM550X 550W (CP-9020090-EU)

 

 

janekosa
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Posed napisał:

szykuje się do małego podniesienia wydajności mo

Wydajności w czym? Zacinają Ci się gry? Chcesz grać w 4k? A może zajmujesz się czymś jeszcze? Na takiej zasadzie to ja Ci mogę polecić xeona 10-rdzeniowego, 4 karty gtx 1080 ti w sli i "bez ograniczeń" zacznie boleć.

piwot
komentarz
komentarz

Sprecyzuj do jakich zastosowań jest to komputer, co chcesz osiągnąć zwiększając wydajność?

Posed
komentarz
komentarz

GTX 1060 nie spełnia moich oczekiwań.

Grzeje się cholernie, piszczą cewki, nie jestem zadowolony z wydajności w grach. Choćby z CS:GO, czy PUBG, które mają stosunkowo małe wymagania, a wydajność leci na łeb w moim przypadku.

 

Chce przesiąść się na jedną kartę graficzną, lepszą od 1060, bez problemu chłodzenia i piszczących cewek, dołożyć ramu, aby nie brakowało, a co za tym idzie, chyba automatycznie jest potrzebna zmiana zasilacza.

Wspominałem, jestem laikiem jeśli chodzi o komponenty. Proszę o pomoc.

Ref.

Dnia 22.06.2017 o 11:10, janekosa napisał:

Wydajności w czym? Zacinają Ci się gry? Chcesz grać w 4k? A może zajmujesz się czymś jeszcze? Na takiej zasadzie to ja Ci mogę polecić xeona 10-rdzeniowego, 4 karty gtx 1080 ti w sli i "bez ograniczeń" zacznie boleć.

 

Proszę was Panowie o pomoc.

janekosa
komentarz
komentarz

jak wydajnosc ci spada w tych grach na gtx 1060 to przyczyny szukaj gdzies indziej. oczywiscie mozesz pieniadze wyrzucac, twoje prawo, ale to nie ma prawa miec miejsca. cewki to piszczą przy wysokich fpsach a nie przy spadajacej wydajnosci. przeinstaluj sterowniki, zainstaluj aktualizacje systemu, jak nie pomoze to przeinstaluj system. sprawdz jak sytuacja wyglada przy otwartej obudowie, wyczysc filtry, sprawdz czy nie ma kurzu.. 

Posed
komentarz
komentarz
16 godzin temu, janekosa napisał:

jak wydajnosc ci spada w tych grach na gtx 1060 to przyczyny szukaj gdzies indziej. oczywiscie mozesz pieniadze wyrzucac, twoje prawo, ale to nie ma prawa miec miejsca. cewki to piszczą przy wysokich fpsach a nie przy spadajacej wydajnosci. przeinstaluj sterowniki, zainstaluj aktualizacje systemu, jak nie pomoze to przeinstaluj system. sprawdz jak sytuacja wyglada przy otwartej obudowie, wyczysc filtry, sprawdz czy nie ma kurzu.. 

 

 

Komputer jest zadbany i ma zaledwie pół roku.

Sterowniki najnowsze, chodź już na starszych były problemy, Win 10 z najnowszymi aktualizacjami, reinstall systemu był już testowany. W środku wszystko odkurzone, wyczyszczone, jednego pyłku nie znajdziesz.

A temperatura przy CS ~70 stopni, PUBG ~80 stopni, u znajomego na GTX 1080 , temperatura maksymalna w jednym momencie grania w CSa przez kilka godzin doszła do 56 stopni.

 

Kolejne pomysły? 

janekosa
komentarz
komentarz

Ale to są normalne temperatury dla GPU, nie widzę problemu. Jak Ci to przeszkadza, to zmień krzywe wentylatorów w MSI Afterburner. 

Te karty są całkowicie pasywnie chłodzone do 60 stopni domyślnie, więc nie dziw się, że takie temperatury występują. Dopóki nie przekraczasz jakichś 92-95 to jest bezpiecznie.

Temperatura 56 stopni oznacza, że karta pracowała na może 15% swoich możliwości. Oczywiście możesz tam wsadzić nawet 1080Ti SLI, ale jaki jest tego sens? Masz kartę która spokojnie wystarcza. 
Mówiłeś o spadkach wydajności - jakiego rzędu? To nie jest kwestia grzania się karty, bo tak jak powiedziałem - temperatury są w normie

Posed
komentarz
komentarz
47 minut temu, janekosa napisał:

Ale to są normalne temperatury dla GPU, nie widzę problemu. Jak Ci to przeszkadza, to zmień krzywe wentylatorów w MSI Afterburner. 

Te karty są całkowicie pasywnie chłodzone do 60 stopni domyślnie, więc nie dziw się, że takie temperatury występują. Dopóki nie przekraczasz jakichś 92-95 to jest bezpiecznie.

Temperatura 56 stopni oznacza, że karta pracowała na może 15% swoich możliwości. Oczywiście możesz tam wsadzić nawet 1080Ti SLI, ale jaki jest tego sens? Masz kartę która spokojnie wystarcza. 
Mówiłeś o spadkach wydajności - jakiego rzędu? To nie jest kwestia grzania się karty, bo tak jak powiedziałem - temperatury są w normie

 

 

Drastyczne dropy FPS uniemożliwiające czasową płynną rozgrywkę, ścięcia ekranu, brak płynności gry, uczucie pływania obrazu przy szybkich ruchach myszką. 

W punktach kulminacyjnych rozgrywki dochodzi po prostu do dropów, spowodowanych komputerem, nie internetem. 

Wyraźne freezy. 

Nie wiem jak to opisać. 

janekosa
komentarz
komentarz

Grasz w full hd?

Posed
komentarz
komentarz

Nie.

1280x1024.

janekosa
komentarz
komentarz (edytowane)

Takie randomowe ścinki to bardziej brzmi jak procesor tracący stabilną pracę. Spróbuj pograć na stockowych ustawieniach CPU i powiedz jaka sytuacja, może z OC przesadziłeś. Jakie napięcie?

RAM kręcony?

Edytowane przez janekosa
Posed
komentarz
komentarz (edytowane)
15 godzin temu, janekosa napisał:

Takie randomowe ścinki to bardziej brzmi jak procesor tracący stabilną pracę. Spróbuj pograć na stockowych ustawieniach CPU i powiedz jaka sytuacja, może z OC przesadziłeś. Jakie napięcie?

RAM kręcony?

 

 

 

Na stockowych ustawieniach sytuacja jest może nawet lekko gorsza. Przy podkręconym procesorze mam powiedzmy spadki z 400 do 200 , co jest odczuwalne , przy chociażby poruszaniu celownikiem, ale przy niedotykanym procesorze, jak mam spadek z 300 do 100 to mam dosłownie freezy, które blokują możliwość gry na wysokim poziomie.

Podkręcona i5 6600k, na 4,5GHz, przy 1,35V.

Ram niedotykany.

Procesor się nawet nie specjalnie grzeje, przy kilkugodzinnym graniu buja się w okolicach 60-65 stopni, więc spokojnie.

Edytowane przez Posed
janekosa
komentarz
komentarz

To, że się nie grzeje nie ma nic wspólnego z tym, że działa stabilnie. Zupełnie nic. Powiedziałbym, że nawet odwrotnie. Przy większym napięciu zaczyna działać coraz stabilniej, kosztem tego że się bardziej grzeje. 

Grasz na niskich oczywiście?

Sciągnij jeszcze MSI Afterburner, odpal monitorowanie zasobów i wrzuć wykresy zurzycia CPU, GPU i RAM podczas gry. Jak dasz radę do zaznacz te miejsca gdzie masz ścinki. 

Tylko dla gwarancji, że to nie jest kwestia wykrzaczania procesora zostaw go na tym 1,35V i np. 4.2 GHz

Posed
komentarz
komentarz

Skoro na nie kręconym też freezuje, to jest sens sprawdzać 1,35V i 4.2GHz? 

 

Screeny z programu w okolicach 17:00. 

Posed
komentarz
komentarz

Witam, 

 

doszedłem do wniosku, że winowajcą jest karta, w związku z faktem, że przyniosłem z firmy GTX 960, i pomimo mniejszej ilości FPS jest brak tych spadków i Freezów, które mam przy 1060.

W związku z tym faktem, podjąłem ostateczną decyzję, o wymianie tego podzespołu, więc ponawiam pytanie. 

 

 

Dla sprzętu:

 

- Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B

- Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80662I56600K)
- Obudowa SilentiumPC Gladius M35 (SPC128)
- Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)
- Płyta główna ASRock Gaming K4, Intel Z170, 4x DDR4, SATA3, USB 3.0, GBLAN, ATX
- Pamięć HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2666MHz, CL15 (HX426C15FBK2/8)
- Zasilacz Corsair CX450M 450W (CP-9020101-EU) następca (CP-9020058-EU)
- Karta graficzna Palit GeForce GTX 1060 JetStream 6GB GDDR5 (192 Bit) DVI, HDMI, 3xDP, BOX (NE51060015J9J)
- Monitor BenQ ZOWIE XL2411 e-Sport
 

 

Chcę kupić:

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8GB GDDR5X (256 bit) HDMI, 3x DP, DVI, BOX (GTX 1080 GAMING X 8G)

Pamięć HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2666MHz, CL15 (HX426C15FBK2/8)

 

 

Teraz pytanie, czy ten zasilacz jest odpowiedni do zestawu i spełni swoją rolę? Jeśli nie, proszę polecić inny. Drugie pytanie, czy karta jest najlepsza w tej kategorii cenowej, czy polecalibyście inną? 

 

Zasilacz Corsair RM550X 550W (CP-9020090-EU)

 

1 godzinę temu, Posed napisał:

Witam, 

 

doszedłem do wniosku, że winowajcą jest karta, w związku z faktem, że przyniosłem z firmy GTX 960, i pomimo mniejszej ilości FPS jest brak tych spadków i Freezów, które mam przy 1060.

W związku z tym faktem, podjąłem ostateczną decyzję, o wymianie tego podzespołu, więc ponawiam pytanie. 

 

 

Dla sprzętu:

 

- Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B

- Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80662I56600K)
- Obudowa SilentiumPC Gladius M35 (SPC128)
- Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)
- Płyta główna ASRock Gaming K4, Intel Z170, 4x DDR4, SATA3, USB 3.0, GBLAN, ATX
- Pamięć HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2666MHz, CL15 (HX426C15FBK2/8)
- Zasilacz Corsair CX450M 450W (CP-9020101-EU) następca (CP-9020058-EU)
- Karta graficzna Palit GeForce GTX 1060 JetStream 6GB GDDR5 (192 Bit) DVI, HDMI, 3xDP, BOX (NE51060015J9J)
- Monitor BenQ ZOWIE XL2411 e-Sport
 

 

Chcę kupić:

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8GB GDDR5X (256 bit) HDMI, 3x DP, DVI, BOX (GTX 1080 GAMING X 8G)

Pamięć HyperX Fury Black, DDR4, 8GB(2x4GB), 2666MHz, CL15 (HX426C15FBK2/8)

 

 

Teraz pytanie, czy ten zasilacz jest odpowiedni do zestawu i spełni swoją rolę? Jeśli nie, proszę polecić inny. Drugie pytanie, czy karta jest najlepsza w tej kategorii cenowej, czy polecalibyście inną? 

 

Zasilacz Corsair RM550X 550W (CP-9020090-EU)

 

 

 

Youki pomóż :(

janekosa
komentarz
komentarz

Zasilacz jest ok, ewentualnie jak chcesz jeszcze lepszy to Evga P2 650.
Karta też ok, chociaż ta cena totalnie absurdalna, zobacz ile kosztuje tutaj http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=72649

 

A w ogóle podkręcałeś kartę? Czy na fabrycznych ustawieniach robi takie cyrki? Jak na fabrycznych to trzeba ją reklamować.
Ram oczywiście ok. Możesz też dołożyć 2x8 (do sumarycznych 24) o tych samych parametrach

Posed
komentarz
komentarz

WTF Co tu się stało? 07.06 zamawiałem do firmy na morelach ta kartę graficzną za 2500 zł??????????????????????

 

janekosa
komentarz
komentarz (edytowane)

No raczej nie. Nie było momentu, żeby 1080 kosztowało 2500. Może masz na myśli GTX 1070?

Edytowane przez janekosa
Posed
komentarz
komentarz

Patrz załącznik.

oqIKoP5QTXKwrTDjcp6LKA.png

Youki
komentarz
komentarz

Zlecenie anulowane, równie dobrze mogli mieć błąd na stronie i stąd taka cena.

Tak samo kiedyś było na morelach, że jakiś laptop zamiast 4000 zł kosztował 9 zł co nie oznacza, że regularna cena tego laptopa to 9 zł :) 

Posed
komentarz
komentarz

Ja anulowałem to zlecenie, bo kupowałem jeszcze ramy. Kupiłem tą kartę za te pieniądze Panowie.

janekosa
komentarz
komentarz

Nie kupiłeś, tylko prawie kupiłeś :cfaniak: Tak czy inaczej, to wygląda jak pomyłka. A teraz jest jak jest

Posed
komentarz
komentarz

Ale wszystkie ceny na morele wtedy tak wyglądały, któraś kosztowała 2200zł z GTX 1080-tek.

7 minut temu, janekosa napisał:

Nie kupiłeś, tylko prawie kupiłeś :cfaniak: Tak czy inaczej, to wygląda jak pomyłka. A teraz jest jak jest

 

Cena była taka, poczytajcie komentarze ludzi o treści, kto nie zdążył kupić, ten stracił.

11 minut temu, Youki napisał:

Zlecenie anulowane, równie dobrze mogli mieć błąd na stronie i stąd taka cena.

Tak samo kiedyś było na morelach, że jakiś laptop zamiast 4000 zł kosztował 9 zł co nie oznacza, że regularna cena tego laptopa to 9 zł :) 

co się stało z cenami? spadną?

Tańsze oferty też miałem, gdy jeszcze kasa nie była gotowa.

 

LOe10EknSbWk04ZfOAPDfA.png

janekosa
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Posed napisał:

co się stało z cenami? spadną?

Nie liczyłbym na to za bardzo. Ceny GTX 1060 są wysokie ze względu na niską dostępność, natomaist 1070 i 1080 kosztują względnie normalne pieniądze, te które podajesz to bardzo tanio, może to był jakiś chwilowy spadek cen. Generalnie ceny związane są z kursem dolara

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.