x-kom hosting

Synchronizacja pionowa? HD 7700. FIFA 17

Wojtekk
utworzono
utworzono

Witam,

od samego początku borykam się z problemem podczas gry w Fife 17 (to samo było też w poprzedniej edycji - 16). Chodzi o nagły spadek fps do liczby 30 podczas cut scenek, bycia w enu gry, a nawet kiedy jest stały fragment gry co powoduje po prostu zacięcia obrazu.. Pomoc techniczna EA zdiagnozowała problem w ten sam sposób co jest rozwiązanie problemu dla kart ze stajni nVidia - czyli wyłączenie synchronizacji pionowej w ustawieniach karty na profilu gry. Niestety ich rada nie pomogła, na co dostałem odp., żebym kontaktował się z działem technicznym AMD, który powinien mi pomóc ustawić własnie te opcje. Napisałem oczywiście do nich maila, ale do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnej odpowiedzi. 

Dlatego pytanie do Was. Jak to cholerstwo edytować, żebym miał te 60 fps w menu, cut scenkach czy własnie podczas stałych fragmentów gry, tak samo jak i podczas grania meczu? 

 

Wyłączenie limitu klatek oraz ograniczenie nie pomaga. Problem może rzeczywiście dotyczyć owej synchronizacji pionowej, tylko nie wiem w jaki sposób już to ustawić, żeby było dobrze.

 

AMD Radeon HD 7700

 

Pozdrawiam, i liczę na pomoc. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Może masz za wysokie ustawienia dla tej gry aby mieć stałe 60 fps ? Dałeś wszystko na maksa ?

Wojtekk
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, mam nawet ustawione na minimum ustawienia gry w jej opcjach. Podczas meczu mam stałe 60 fps, a jak ustawię bez limitu klatek to od 75 do 85 fps. 

 

Co innego gdyby mi fps spadały np do 40 czy tam 20, a tu jest w każdej cut scence, menu gry czy stałym fragmencie w meczu do sztywnych 30. 

Edytowane przez Wojtekk
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

30 fps powinno być płynnie wyświetlane i nie razić zbytnio oka.

Wojtekk
komentarz
komentarz (edytowane)

Teoretycznie tak, ale nie w tym przypadku. Po prostu zacina ekran. FPS sprawdzam za pomocą Frapsa. 

 

 

Tutaj właśnie jest na temat odblokowania tych fps ale na kartach Nvidia. Znalazłem kiedyś poradnik z programem zewnętrznym dla AMD - RadeonPRO ale nie pomógł. 

Edytowane przez Wojtekk
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wyłącz w grze, w ustawieniach limitowanie fps, zaznacz także wyłączenie Aero. Wyjdź z gry i wejdź w ustawienia AMD/ATI. Tam znajdź profil dla gry Fifa 17, jeśli go nie ma to stwórz go dla niej. Następnie włącz w tym profilu synchronizację pionową, a najlepiej adaptacyjną synchronizację pionową, jeśli takowa jest.

 

Jeśli dalej nic, to wrzuć tu screen z ustawień graficznych w grze oraz z ustawień synchronizacji dla profilu Fify w panelu sterowania ATI.

Wojtekk
komentarz
komentarz

Niestety to nie pomogło. W załączniku podsyłam screeny.

Bez tytułu.png

Bez tytułu1.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Stawiam, że gra ma problem z samą sobą. Wybierasz brak limitu, ale on nadal jest.

Wojtekk
komentarz
komentarz

Mieć to na pewno ma, z tego względu, że to ogólny problem, na który EA nie umie pomóc. Ludzie mający Nvidie jakoś sobie z tym poradzili, a tacy jak ja - posiadacze AMD mają z tym problem, który na pewno jakoś się da ustawić.. Tylko pytanie - jak? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.