x-kom hosting

Problem z ustawieniem odświeżania monitora

Wojtekk
utworzono
utworzono

Witam,

po aktualizacji Windowsa 10 mam problem z ustawieniem odświeżania monitora. Ustawiam rozdzielczość 1920x1080, a do tego 60 Hz, po czym dostaje informację na monitorze, że jest to tryb nieoptymalny, a trybem zalecanym jest właśnie to co ja ustawiam. W tej rozdzielczości mogę ustawić tylko 29 Hz, natomiast w innych rozdzielczościach normalnie działa 60 Hz. 

 

O co chodzi? Jak sobie z tym poradzić. Aktualizacją sterowników monitora jak i karty graficznej nie pomaga. 

 

Samsung SyncMaster B2230

AMD Radeon HD 7700

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc. 

Youki
komentarz
komentarz

Jakim przewodem masz podłączony monitor?

Wojtekk
komentarz
komentarz

D-Sub. Przed aktualizacją systemu nie było najmniejszego problemu z ustawieniem właśnie tej "zalecanej" rozdzielczości + odświeżania. 

Youki
komentarz
komentarz

Chodzi o aktualizację z innej kompilacji czy innej wersji typu W7?

 

Wojtekk
komentarz
komentarz

Aktualizacja dotyczyła Windowsa 10 i było napisane "aktualizacja dla twórców" czy coś w ten deseń. 

Youki
komentarz
komentarz

Spróbuj przeinstalować kompletnie na czysto sterowniki do GPU, kolejne aktualizacje systemowe wgrane?

Wojtekk
komentarz
komentarz

Tak, automatycznie się robią.

 

Wgrywałem od nowa stery od AMD, nic to nie dało, nawet próbowałem starszą wersję jak jeszcze był Catalyst, a nie Crimson. (stare stery usuwane za pomocą DriverFusion)

Youki
komentarz
komentarz

A czy poza tym jest jeszcze jakiś problem w działaniu, artefakty, błędy?

Wojtekk
komentarz
komentarz

Nie, żadnych innych problemów. Tylko tego odświeżania nie mogę ustawić na 60. A na 29 czy 30 oczy bolą. 

Youki
komentarz
komentarz

Przydałoby się postawić na nowo, na czysto system i sprawdzić czy sytuacja tak samo będzie wyglądać. Możliwe, że w trakcie aktualizacji coś poszło nie tka.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.