x-kom hosting

Zasieg WIFI...

santosiebie15
utworzono
utworzono

Witam i przepraszam za swoj Polski,

 

Mam zwykly router w domu ustawiony przez dostawce Internetu.Jest to dom wolnostojacy i obok mam swoj garaz (Jakies 50-70 metrow).Zasieg z router'a oczywiscie nie siega do Garazu...Zastanawiam sie nad zainstalowaniem 2 Anten TP-LINK Pharos cpe210 v1.Jedna polonczyc z router'em i ustawic na nadawanie i druga zainstalowac na garazu tak zeby na siebie patrzyly (Nie ma niczego pomiedzy domem a garazem) jako odbiornik a nastepnie podlonczyc do niej  prosty WIFI Repeater lub nawet Access Point tak zebym mial WIFI w calym garazu.

 

Co wy o tym myslicie ?

 

 

franczakr
komentarz
komentarz

A co powiesz na kupno 50m kabla i przeciągnięcie go do garażu?

santosiebie15
komentarz
komentarz

Niestety kablem nie da rady.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten CPE 210 to fajny sprzęt i myślę, że może wystarczył by tylko jeden egzemplarz. Drugi możesz dokupić jak co. Aby nie tworzyć dodatkowej sieci, ustawił byś tego CPE w tryb repeater. Tego CPE umieścił byś w optymalnym miejscu na ścianie domu, by był bardzo blisko routera w domu i łapał wyraźnie jego sygnał. Jednocześnie, CPE będzie skierowany na garaż. W zestawie masz adapter zasilana i przewód ale nie wiem jak z uchwytem na ścianę.

 

Jaka jest odległość między budynkami i czy są przeszkody, np drzewa po drodze ?

Edytowane przez MasterYoghourt
  • Dobra wypowiedź 1
santosiebie15
komentarz
komentarz

Nie ma nic po drodze a odleglosc to ok 60 metrow.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jesteś pewny że 60 metrów ? Dom jednorodzinny ma zwykle szerokość około 9 metrów.

santosiebie15
komentarz
komentarz

Tak na penwo jest to cos okolo 60metrow I linii prostej.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Kawał drogi, jedna antena to może być mało. Stawiałem, że posiadasz garaż przy domu. Dobra, spróbuj wpierw z jednym AP, jak będzie za słabo to dokupisz drugi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.