x-kom hosting

Opóźniony dźwięk, stukanie w głośnikach - Dell Inspiron 15 5567

Ofelia
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z dźwiękiem w moim nowym laptopie. Przy dłuższym nie używaniu głośników dźwięk reaguje z opóźnieniem. Np. chcę podgłośnić dźwięk, więc naciskam na odpowiednią wartość suwaku, a dźwięk pojawia się po 2-3 sekundach. Im mniejsza przerwa w odtwarzaniu dźwięku, tym mniejsze opóźnienie, ale po kilku minutach ciszy, znowu opóźnienie jest duże. Dodatkowo, co jakiś czas przed odtworzeniem dźwięku/filmu, dochodzi pojedynczy stukot z lewego głośnika. W trakcie odtwarzania stukanie nie występuje, ale po zatrzymaniu i przed ponownym odtworzeniem znowu słychać stuknięcie.

Dell wysłał do mnie serwisanta, który zainstalował sterowniki do karty dźwiękowej, wymienił głośniki - sytuacja bez zmian. Wysłałam laptopa do serwisu, który stwierdził "zniekształcony dźwięk oraz uszkodzone sektory na dysku" i wymienił drugi raz głośniki, płytę główną, dysk SSD.
Problem nie zniknął, więc zareklamowałam laptopa w sklepie i dali mi nowy na podstawie rękojmi. Myślałam, że koniec z problemami.

Jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że drugi egzemplarz ma dokładnie ten sam problem! Jak to jest w ogóle możliwe? Czy to wada fabryczna czy ja mam wyjątkowego pecha? Czy ktoś posiada ten model i może sprawdzić, czy u niego również występuje ten problem? Porównywałam z kilkoma innymi laptopami (Dell, Toshiba, Acer) i żaden nie miał nawet najmniejszego opóźnienia.

Co mogę zrobić? Proszę o pomoc:( Laptop nie należał do najtańszych, dlatego jestem załamana, bo spodziewałam się więcej za prawie 3,5 tys. zł.

Procesor i7-7500U, 8GB RAM, dysk SSD 256GB, Winows 10

Wklejam link do filmu, w których udało mi się uchwycić wszystko, o czym mówię. Należy oglądać ze słuchawkami lub przy dużej głośności. Na żywo jest to bardziej słyszalne.

0:02 - widać jak dźwięk reaguje dopiero po 2 sekundach od naciśnięcia przycisku
0:20 - jakieś pół dźwięku, nie wiadomo skąd
0:35 - stukot przed odtworzeniem docelowego dźwięku

https://www.youtube.com/watch?v=MQn6rJMmYi4

szagus
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej jest to problem z systemem Windows 10 lub sterownikami od Della - coś nie działa poprawnie. Na Twoim miejscu próbowałbym męczyć sprzedawcę do skutku - problem nie został rozwiązany w dalszym ciągu, a od tego masz gwarancję.

Ofelia
komentarz
komentarz

Kurcze, ale z tego wynika, że te modele tak mają :( Albo ja mam wyjątkowego pecha, że dostałam drugi trefny...

 

2 godziny temu, szagus napisał:

Najprawdopodobniej jest to problem z systemem Windows 10 lub sterownikami od Della - coś nie działa poprawnie. Na Twoim miejscu próbowałbym męczyć sprzedawcę do skutku - problem nie został rozwiązany w dalszym ciągu, a od tego masz gwarancję.

 

Besesumber
komentarz
komentarz

Jak nie to wymień na inny model nie koniecznie DELL

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.