x-kom hosting

Jak najcichszy ~700zł

Nowy czy stary  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Nowy czy stary

    • Nowy
      1
    • stary
      0


sellston
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

mam zasilacz ocz zt 550w i niestety jest najgłośniejszym ogniwem mojego zestawu. Szukam najlepiej półpasywnego lub pasywnego. Po OCZ jestem strasznie wyczulony (bo jest znacznie głośniejszy od 10 letniego dysku hdd w trakcie grania), ale bez przesadyzmów, wentylator na 500-700 obrotów może działać. Rozważam 2 opcje:

 

1) zasilacz używany, jak najcichszy kwota ~200-300zł - w tym przedziale cenowym nie wiem co można wybrać i czego szukać na allegro, Mógłby być fractal newton r3, ale podobno jak juz się włączy w nim wentylator to działa głośno co mnie nie przekonuje 

 

2) kupno nowego zasilacza, kwota w sumie bez limitu, założenie kupno zasilacza na dosłownie następne 10 lat (patrząc na rynek - droga w energooszczędność) zasilacz około 600w, mój typ seasonic prime titanum 650w

 

ogólnie jestem bardziej nastawiony na używkę, ale kompletnie nie wiem co wybrać

 

A) którą opcję i dlaczego byście osobiście wybrali ?

B) jakich zasilaczy szukać używek ?

C) jeśli opcja z nówką to czy jest coś lepszego od wspomnianego seasonic'a ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sellston

krzysiuus
komentarz
komentarz

2) Corsair rmx550 GOLD (lub mocniejszy bo mają mocniejsze wersje). 

Zasilacz pół pasywny. W spoczynku niesłyszalny bo wentylator jest w spoczynku. 

Gwarancja 10lat. 

  • Dobra wypowiedź 1
sellston
komentarz
komentarz

czym różni się wersja rm550 od rm550x i rm550i ?

rafalluz
komentarz
komentarz

Gorsze jakościowo komponenty, co może skrócić żywotność zasilacza.

  • Dobra wypowiedź 1
sellston
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli rm550 jest gorszy jakosciowo, a rm550w od rm550i różnią się że "i" ma możliwość podłączenia usb i "zabawy" pod windowsem ?

 

a jeszcze w podobnej cenie jest Super Flower Leadex platinum, lepszy gorszy czy to samo?

Edytowane przez sellston
rafalluz
komentarz
komentarz

RMx i RMi mają też inne łożyska wentylatorów, ale to raczej szczegół.

 

Leadex Platinum jest sprawniejszy, ale też głośniejszy przez łożysko kulkowe w wentylatorze.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.