x-kom hosting

Praca zdalna, korzystanie z komputera na odleglosc

magnumek
utworzono
utworzono

Witam.
Mam pytanie odnosnie networku i pracy zdalnej. Pracuje w rozliczeniach, moj komputer (i kazdego innego pracownika) laczy sie zdalnie z komputerami znajdujacymi sie w innych biurach, kazdy wspolpracownik moze sie podlaczyc do tego samego komputera i korzystac z niego niezaleznie, prawdopodobnie kazdy z naszych komputerow polaczony jest z innym uzytkownikiem. W naszym biurze mamy zalozony serwer, nie wiem jak to wyglada w biurach z ktorymi sie zdalnie laczymy, prawdopodobnie jest to tylko jedna jednostka stacjonarna w kazdym z biur. Do polaczenia uzywamy wbudowany program w windows - remote desktop connection. Niektore z konekcji lacza sie bez koniecznosci uzycia VPN, niektore jednak wymagaja polaczenia z VPNem danego biura. Nie mam za bardzo pojecia jak to dziala wiec bylbym wdzieczny jesli ktos moglby mi to wyjasnic. Ciekawi mnie tez czy jesli korzystam zdalnie z komputera to czy w danym biurze widac to co ja robie, byloby to dziwne bo przeciez kazdy z naszych komputerow moze korzytac niezaleznie i widzi co innego. Natomiast moim glownym problemem jest to ze chcialbym pracowac z innego z domu (mieszkam w usa i przeprowadzam sie do innego stanu), szefostwo wyrazilo na to zgode ale niestety nie wiedza jak mi to umozliwic i jak skonfigurowac takie polaczenie. Czy jest to mozliwe? Mam nadzieje ze bedziecie w stanie zrozumiec to co napisalem.
Dziekuje z gory za pomoc.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Systemy Windows Server mają możliwość udostępniania zdalnych pulpitów dla wielu użytkowników na raz. Każdy użytkownik się loguje, dostaje swój własny pulpit i może działać na tym samym komputerze.

 

Zwykle, usługę zdalny pulpit udostępnia się poprzez VPN. VPN to wirtualna sieć LAN przez Internet. Chodzi o to, że mając dwa komputery, na dwóch końcach globu, możesz dzięki VPN, połączyć je w jedną sieć domową LAN. Obydwa komputery będą się widzieć jakby były połączone kablem ze sobą w jednym pomieszczeniu. VPN zwane jest także tunelowaniem, czyli tworzeniem bezpośredniego tunelu (wirtualnej sieci LAN) pomiędzy dwoma komputerami, w sieci Internet.

 

Administrator serwera monitoruje wasze poczynania. Serwer prowadzi logi, w których zapisuje to co robicie. Jeśli coś nabroisz, to bardzo szybko to odkryją. Poza tym, logując się zdalnie do serwera, korzystasz z jakiegoś oprogramowania, z którego także można wyciągać raporty o twojej aktywności. Za pewne takie raporty waszej pracy są generowane i analizowane, przez twoich zwierzchników.

 

Czy możesz zmienić miejsce zamieszkania i logować się zdalnie ? Jeśli już teraz pracujesz zdalnie ze swojego domu, to weź kompa do znajomego, który ma neta i spróbuj u niego popracować, jeśli wszystko jest okej, to masz gotową odpowiedź.

 

Jeśli będą problemy to rozwikłać tą sprawę pomoże ci jedynie specjalista. Odpowiedź uzyskasz tylko od administratora, który zarządza siecią w filiach, do których się łączysz. Musisz się z nim skontaktować, powiedzieć z jakich serwerów korzystasz, z jakich programów na tych serwerach, do jakich filii się łączysz, podajesz mu także swój login (ale nigdy nie podawaj hasła, choćby prosił). Być może korzystają z jakiś zabezpieczeń na adres IP i może nie pyknąć w innym miejscu, ale myślę, że nie będzie problemu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.