x-kom hosting

Klawiatura mechaniczna - słabo działający klawisz

Mioka
utworzono
utworzono

Od wczoraj mam nową klawiaturę mechaniczną (Motospeed Ck104 - jeżeli ma to znaczenie). Jednak mam problemy z działaniem klawisza "t". Nie zawsze działa on poprawnie. Czasem po prostu nie reaguje na naciśnięcie. Po "wyjęciu" klawisza samo wciskanie switcha działa podobnie - czasem klawiatura reaguje, a czasem nie.

Czytałem w internecie, że może być konieczne wymienienie switcha. Jednak mam w związku z tym mam pytania:

 

1. Czy poradzi sobie z tym ktoś o przecięnych zdolnościach manualnych?

2. Czy można zamienić switch z innego klawisza np. z "f1" z tym co jest tw klawiszu "t"?

3. Czy istnieje inny sposób by naprawić działanie klawisza "t"?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

ataqu
komentarz
komentarz

CK104 czyli chińczyk. Jak kupiłeś z aliexpress możesz otworzyć spór - powinieneś coś odzyskać z kwoty.

1. Tak, nie potrzeba dużo skilla do tego. Masz tutoriale

2. Można, ale wtedy nie masz F1

3. Pewnie problem jest w budowie klawisze (skoro raz działa a raz nie). Problem może być też w samym wnętrzu klawiatury (a wtedy to już niedobrze, bo ciężko coś z tym zrobić). Mówiąc inaczej jeśli to przez płytę klawiatura raz łapie a raz nie to słabo. W przeciwnym wypadku da się to naprawić wymieniając switch. Koszt samego switcha jest nieduzy, są na allegro po kilka zł. Ważne aby zrobić to w miarę ostrożnie, dobrze włożyć i będzie działać,

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 lata później...
Mateosh
komentarz
komentarz

Mam taki sam problem tylko z klawiszem "W" , na to wychodzi że jest to wada produkcyjna, lub nadużycie klawisza kto wie.Nigdy więcej chińczyka 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.