x-kom hosting

Odbiornik wifi usb

venix94
utworzono
utworzono

Kupiłem odbiornik / karte sieciową wifi pod usb firmy mediatek do komputera stacjonarnego i mam z nim problem, ponieważ zasięg wifi jest, ale połączenie internetowe jest niestabilne. Po długim czasie oczekiwania połączy się na chwilę i pada. Ruter z jakim się łącze to huawei b315s, system operacyjny windows 10. Przed podłączeniem urządzenia zainstalowałem sterowniki z dołączonej płyty.

 

b8a8ced54390b7bc2652344ef93d

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak daleko znajduje się router od komputera? Czy po drodze są jakieś przeszkody, typu ściany, stropy, drzwi, okna, itd ?

venix94
komentarz
komentarz (edytowane)

To jest odległość jakichś 5-6 metrów w linii prostej,a przeszkodą są drzwi i zasięg jest, nie to jest problememem, ale nie ma połączenia z internetem. Dokładniej mówiąc, tak jak już pisałem powyżej, czasem złapie połączenie, wszedłem na YouTube, poczte, ale za chwilę gubi i przez dłuższy czas znowu nie ma. Myślałem, że może to kwestia konfiguracji karty i rutera, nie znam się.

 

Obawiam się, że urządzenie jest po prostu do niczego, tania zabawka. W prawym dolnym rogu ekranu w powiadomieniach, po podłączeniu urządzenia pojawiają się kreski zasięgu, ale bywa, że zupełnie znikają i to wygląda tak jak by komputer uznał, że urządzenie zostało odłączone.

Edytowane przez venix94
Dopisanie szczegółów.
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Kreski zasięgu w Windows są nie miarodajne. Do sprawdzenia siły sygnału użyj tego programu: https://www.dobreprogramy.pl/NetSpot,Program,Windows,70847.html

Daj zrzut ekranu z tego programu, bym widział siłę sygnału i wykres zmiany siły sygnału twojej sieci domowej (w okresie 30minut). Ma to wyglądać tak:

 

g_-_-x-_-_s_70847x20160229144941_0.png

venix94
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślę, że nie ma potrzeby, sygnał nie jest problemem, sprawdziłem ten adapter wifi na innym komputerze i działa (odległość i przeszkody niemal takie same), tylko na tym konkretnym nie chce. Połączenie między ruterem, a odbiornikiem jest, szybkość 150 Mb/s, brak dostępu do internetu po przez IPv 4 i 6. Nawet zrobiłem format i postawiłem nowy system (Win 7), ale problem ten sam. 

 

 

1.png

2.png

 

 

Teraz podłączam specjalnie ruter do tego komputera, żeby zainstalować ten Twój program (wymaga internetu) i spieprzyło się jeszcze bardziej, nie mam już siły na dzisiaj....

Teraz nie mam już nawet sygnału, bo tak... buk tak chciał -,-

 

To co widać na załączonych screenach to sytuacja z wcześniej.

Edytowane przez venix94
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

W tym routerze Huawei ustaw zabezpieczenia dla wifi na WPA2/PSK.

Podaj model płyty głównej oraz dokładny model tego Mediatek. Następnym razem, przy zakupie, staraj się nie schodzić poniżej firmy TP-Link.

venix94
komentarz
komentarz (edytowane)

Płyta główna: Asus H110M-R /intel H110, DDR4, LGA1151

Do urządzenia była dodana płyta ze sterownikami, jeśli o to chodzi.

 

Jaki wpływ ma zabezpieczenie WPA2/PSK na połączenie? Oczywiście ustawię to tak jak powiedziałeś, ale jestem ciekawy.

 

W kwestii dokładnego modelu przesyłam zdjęcia opakowania, ewentualnie jakim programem mógłbym to sprawdzić?

 

 

 

 

20170623_075748.jpg

20170623_075936.jpg

Edytowane przez venix94
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Ściągnij stąd sterowniki do chipsetu i zainstaluj:

https://www.asus.com/pl/Motherboards/H110M-K/HelpDesk_Download/

 

Nazwy modelu nie widzę, być może po wyprodukowaniu partii, było już za późno na wymyślanie nazwy :D

Wejdź do menadżera urządzeń, prawy przycisk na karcie, właściwości, zakładka szczegóły, identyfikator sprzętowy > wklej tutaj pierwszą linię z pola poniżej.

 

4 godziny temu, venix94 napisał:

Jaki wpływ ma zabezpieczenie WPA2/PSK na połączenie? Oczywiście ustawię to tak jak powiedziałeś, ale jestem ciekawy.

Kupujesz takie wynalazki na rynku od ruskich, to teraz kombinuj jak ją zachęcić do działania.

Edytowane przez MasterYoghourt
venix94
komentarz
komentarz (edytowane)

To było w menadżerze USB\VID_148F&PID_7601&REV_0000

 

Pod linkiem, który podałeś jest płyta z literą K na końcu w nazwie, a ta moja ma R. To po prostu wszystko jedno, czy się pomyliłeś? I co dokładnie mam pobrać, bo trochę tam tego jest, zawartość chipset?

 

Wyjaśnień co do zabezpieczenia wpa2/psk nie zrozumiałem.

Edytowane przez venix94
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie to jest Mediatek RT5370, tutaj masz sterowniki: https://www.mediatek.com/products/broadbandWifi/rt5370

 

Tak, masz z tego linka ściągnąć sterownik chipset, ten o mniejszej wielkości, Intel Chipset Driver.

 

3 godziny temu, venix94 napisał:

Wyjaśnień co do zabezpieczenia wpa2/psk nie zrozumiałem.

Nic nie szkodzi.

venix94
komentarz
komentarz (edytowane)

W panelu sterowania, w odinstaluj programy widnieje nazwa Mediatek RT 2870.

 

Na sterowniku, który podałeś nie ma zmian, od wczoraj kompletnie się popieprzyło i nie idzie się w ogóle połączyć.

Edytowane przez venix94
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ano widzisz, zagubiona nazwa modelu się znalazła. Tutaj masz sterownik: https://www.mediatek.com/products/broadbandWifi/rt2870

Zainstaluj to wszystko, jak będzie działać, to super. Jeśli nie będzie działać, no cóż, to taka strata jakbyś zgubił paczkę papierosów.

venix94
komentarz
komentarz (edytowane)

Na tym sterowniku byłem od początku, był z płytą. Nie palę ;).

 

Na WPA2/PSK, albo pisze, że nie może nawiązać połączenia, albo, że nieprawidłowe hasło.

 

Aktualnie połączony z brakiem dostępu do internetu i irytuje mnie to strasznie, bo na innym komputerze to działa i jest ten internet.

Edytowane przez venix94
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Inny sprzęt ci działa na USB bez zarzutu, na przykład pendrive ? Spróbuj może w inny port USB.

A jeszcze coś mnie naszło, czy tylko z tą siecią masz takie problemy, czy z każdą jaką chcesz się połączyć ?

 

Można by się jeszcze pokusić i poszukać czy w logach nie ma jakiś odpowiedzi na tę zagadkę.

Edytowane przez MasterYoghourt
venix94
komentarz
komentarz

Tak USB jest sprawne i w innym porcie jest bez zmian. Z inną siecią to samo. Jeśli mi pokażesz jak to zrobić to można poszukać.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wchodzisz w panel sterowania > Narzędzia Administracyjne > Podgląd Zdarzeń > Logi Windows. Masz tam logi podzielone tematycznie i posortowane według czasu występowania. W momencie kiedy pojawia się połączenie z siecią wifi lub znika, sprawdź czy dokładnie o tym czasie zostało coś odnotowane w logach. Jeśli tak, to skopiuj zawartość i wklej tutaj.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.